Atidaryta A. Repšio fotografijų paroda „Projektas 1808. Karantinas“

Atidaryta A. Repšio fotografijų paroda „Projektas 1808. Karantinas“

Šiandien Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje atidaryta garsaus fotografo, Panevėžio miesto savivaldybės Kultūros ir meno premijos laureato Andriaus Repšio darbų paroda „Projektas 1808. Karantinas“.

„Smagu matyti jus visus susirinkusius į parodą apie karantiną pačiai pandemijai jau, tikėkimės, esant finišo tiesiojoje. Tada, prasidėjus karantinui, vertėsi visas mums pažįstamas pasaulis. Buvome priversti užsidaryti, televizijos ekranuose matėme tai, ko net negalvojom pamatyti – tuščias miestų gatves, tuščias aikštes, tarsi sustojusią visą mums pažįstamą kasdienybę. Kas daugumai mūsų kėlė begalę neigiamų emocijų, Andrių Repšį įkvėpė kūrybai. Darbuose matome ne tik tų dienų aikštes, bet ir daugybę klausimų keliančių simbolinių prasmių. Sveikinu autorių nuostabios parodos atidarymo proga. Naudodamasis proga taip pat sveikinu tapus šių metų Savivaldybės kultūros ir meno premijos laureatu. Kuo didžiausios kūrybinės sėkmės ateities darbuose!“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Naujausioje savo darbų serijoje menininkas nagrinėja koronaviruso sukeltos pandemijos įtaką žmonėms ir jų kasdienybei. Dronu darytų fotografijų vaizdai ne tik dokumentuoja pasaulį sukrėtusį reiškinį, bet kartu kelia gilesnius klausimus ir kviečia pačius žiūrovus ieškoti atsakymų. Kaip ir ankstesnėse savo darbų serijose, fotografas kelia problemas, sujungdamas geografines erdves ir jų specifiškumą su žiūrovui gana gerai įskaitomomis simbolinėmis prasmėmis. Ši serija kurta nuo Lietuvoje įvesto karantino pradžios, fiksuojant centrines didžiųjų miestų aikštes.

Pats projekto pavadinimas kreipia į koronaviruso karštąją liniją: 1808. Atsispyręs nuo šio numerio, A. Repšys dokumentuoja pasirinktas vietas kasdien tuo pačiu laiku – 18:08 val. Iš viršaus fiksuojamos architektūrinės kompozicijos panašėja į abstrakčių figūrų išsidėstymą ir ritmą, kartkartėmis nutraukiamą žmonių paliktų ženklų.

A. Repšys – vienas iš aktyviausių fotografų, jau du dešimtmečius išradingai derinantis menines, praktines ir verslo iniciatyvas fotografijos meno bei technologijų srityje. Menininkas yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys ir Spaudos fotografų klubo bei Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos valdybų narys. Kūrėjas siekia inovatyvių, netikėtų fotografijos formų. Išbandęs aviacinės fotografijos sritį, šiuo metu A. Repšys gilinasi į Lietuvoje dar naujos dronų fotografijos meistriškumą: šlifuoja techniką, ieško už estetinio grožio slypinčių prasmingų formų derinių, netikėtų sekų, teminio cikliškumo.

Ne vieną dešimtį personalinių parodų surengusio menininko biografijoje gausu prestižinių įvertinimų: net penkis kartus gautas Lietuvos spaudos fotografijos konkurso nugalėtojo titulas, tris kartus – Tarptautinio aviacinės fotografijos konkurso laurai, Budapešto tarptautiniame fotografijos konkurse pelnyta bronza ir kt.

Paroda G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje veiks iki gegužės 31 d.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų