Asociatyvi P. Židonio nuotr.

Ateitį su sportu siejusi paauglė po avarijos liko neįgalia

Ateitį su sportu siejusi paauglė po avarijos liko neįgalia

Panevėžio apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl skaudžios avarijos, kurioje sunkiai sužalota nepilnametė. Į teisiamųjų suolą sės pėsčiųjų perėjoje automobiliu paauglę partrenkęs 42 metų panevėžietis.

Avarija Panevėžyje, Klaipėdos-Vakarinės gatvių sankryžoje įvyko praėjusių metų lapkritį. Šiek tiek po 20 val. automobilio „Audi“ vairuotojas E. A., sankryžoje sukdamas į kairę, nepraleido į pėsčiųjų perėją, degant žaliam šviesoforo signalui, jam iš kairės pusės įbėgusios 17-metės pėsčiosios ir ją kliudė.

Paauglė tuo metu jau buvo kirtusi pusę gatvės ir nuo saugumo salelės įbėgusi į tą kelio dalies pusę, į kurią suko“Audi“.

Vėliau ekspertai nustatė, kad minėtas automobilis susidūrimo metu važiavo maždaug 40 km/h greičiu.

Automobilio partrenkta mergina patyrė sunkius galvos sužalojimus. Nepilnametė kurį laiką buvo panirusi į komą, vėliau jai nustatytas sunkus neįgalumo lygis.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusios Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorės Gražinos Petrulytės, savo kaltę „Audi“ vairuotojas pripažįsta iš dalies.

„Kaltinamojo neatsargumas turėjo labai skaudžias pasekmes. Savo ateitį su sportu siejusi paauglė tapo neįgalia“, – sakė prokurorė.

Avarijos kaltininkui gresia dideli civiliniai ieškiniai, nes E. A. automobilio civilinės atsakomybės draudimo galiojimas buvo pasibaigęs prieš keletą dienų. Vyras teigė nespėjęs sudaryti naujos draudimo sutarties.

Panevėžiečiui E. A. pareikšti kaltinimai dėl kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo.

Tam, kas vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, kurio metu buvo sunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata, gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 5 metų.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų