„ArtVilnius’20“ meno šventėje – Panevėžio kūrėjai

„ArtVilnius’20“ meno šventėje – Panevėžio kūrėjai

 

Šiandien prasidedančioje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’20“ kartu su geriausiais dešimties šalių menininkais savo kūrinius pristato ir panevėžiečiai.

Šiandien šiuolaikinio meno centre atidaromoje mugėje kūrybinius rezultatus pateikia du šimtai menininkų, atstovaujančių penkiasdešimčiai įvairių galerijų.

Panevėžietis stiklo menininkas Remigijus Kriukas mugėje prisistato kartu su žinomu fotomenininku, buvusiu panevėžiečiu Algimantu Aleksandravičiumi.

Šių metų mugės naujovė – performansų erdvė, kurioje vyks ir panevėžietės Monikos Dirsytės pasirodymas.

Šiuolaikinio meno mugėje pristatomos privačios tarptautinės meno kolekcijos, instaliacijų, skulptūrų ir performansų paroda „Takas“, vyks susitikimai su meno žvaigždėmis, diskusijos, konferencijos ir edukacijų programa.

Dėmesys fotografijai

Šių metų meno mugėje bus galima pamatyti plačią fotografijos meno programą.

Panevėžio dailės galerija lankytojų dėmesiui pristato žinomo fotomenininko Sauliaus Saladūno darbus.

Pirmą kartą šioje mugėje dalyvaujantis panevėžietis S. Saladūnas atvežė dvidešimt kūrinių iš serijos „Plokštumos“. Prieš penkerius metus sukurtas ciklas buvo labai gerai įvertintas. Mačiusieji šias S. Saladūno nuotraukas greičiausiai atrado visai naują, savitą ir įdomų menininko braižą – plokštumos sampratą menininkas bando perteikti fotografijomis. Kaip sako S. Saladūnas, tai ilgalaikio kūrybinio gyvenimo brandinta tema.

Apie sumanymą kurti šį ciklą menininkas yra sakęs: „Plokštumos yra dvi. Viena, kurią visą gyvenimą gali transformuoti ar perstatinėti, o kita, kuri tylėdama stebi tave ir tavo pastangas ją suprasti ar įveikti.“

Spalį gimtadienį minėsiantis panevėžietis nemėgsta monotonijos – vieną darbų ciklą pabaigęs, imasi kitų temų, ieško kitokių sprendimų.

S. Saladūnas nuo 1989 metų yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, turi meno kūrėjo statusą. Surengęs dešimtis personalinių parodų Lietuvos miestuose ir užsienyje.

„ArtVinius’20“ bus nauja patirtis šio įdomaus menininko kūrybiniame gyvenime, suteiks naujų idėjų bei įkvėpimo. O S. Saladūno darbus ir toliau vertins ir meno žinovai, ir paprasti žiūrovai, nuotraukose ieškantys taip greitai besikeičiančio gyvenimo prasmės.

Bronzos pasakojimai

Panevėžyje veikiančiai „Galerija XX“ šiųmetėje meno mugėje atstovauja skulptorius Vytautas Tallat-Kelpša ir tapytojas Girmantas Rudokas.

Panevėžietis skulptorius V. Tallat-Kelpša savo kūrybą „ArtVilnius“ pristato pirmą kartą. Mugės lankytojams skulptorius atvežė vienos iš savo kūrybos sričių – mažosios plastikos darbus.

Panevėžietis skulptorius V. Tallat-Kelpša savo kūrybą „ArtVilnius“ pristato pirmą kartą.

Mugės lankytojams skulptorius atvežė vienos iš savo kūrybos sričių – mažosios plastikos darbus. Bronzos darbų kolekcijoje – šešiolika maždaug 70 centimetrų aukščio skulptūrų, sukurtų per tam tikrą autoriaus gyvenimo laikotarpį prieš 10–15 metų.

Nusipelniusiu metų panevėžiečiu meno srityje išrinktas V. Tallat-Kelpša žinomas ne tik kaip skulptorius – jis ir dailininkas, Panevėžio dailės mokyklos direktorius, tarptautinių akmens skulptūros simpoziumų organizatorius, respublikinių dailės olimpiadų vertinimo komisijos pirmininkas.

Monumentalioji skulptūra, antkapiniai paminklai, mažoji plastika, keramika, aliejinė ir akrilinė tapyba, piešinių ir grafikos lakštai – tai vis šio menininko kūrybos sritys.

Stiklo paslaptys

Panevėžietis stiklo menininkas Remigijus Kriukas mugėje prisistato kartu su žinomu fotomenininku, buvusiu panevėžiečiu Algimantu Aleksandravičiumi.

Tik patiems savo akimis pamačius jų įspūdingą instaliaciją galima įvertinti tikrąją menininkų idėją. Kad dviejų talentingų kūrėjų sumanyta kompozicija atskleistų visą savo esmę ir nukeltų žiūrovą tarsi į visai kitą erdvę, darbo teko įdėti išties daug.

Kaip sako R. Kriukas, dviese tiek nebūtų pajėgę įveikti.

Meno mugėje Panevėžio dailės galerijai atstovaujantis S. Saladūnas atvežė dvidešimt kūrinių iš serijos „Plokštumos“.

„Reikalinga stipri komanda ir ji yra, todėl jau dėliojami baigiamieji kūrybos taškai. Visi esame maksimalistai ir siekiame padaryti kuo geriau“, – ruošdamasis mugei kalbėjo menininkas.

R. Kriukas toli gražu ne naujokas aukšto lygio tarptautiniuose renginiuose. Stiklo meno virtuozas jau du kartus dalyvavo „ArtVilnius“. Praėjusiais metais jubiliejinėje, dešimtojoje, meno mugėje R. Kriukui, atstovavusiam Dusetų dailės galerijai, atiteko nominacija „Žiūrovų rinktinis menininkas“, o 2017-aisiais menininkų duetas R. Kriukas su žmona, stiklo menininke ir fotografe Indre Stulgaite-Kriukiene tapo „Žiūrovų rinktiniais menininkais“ bei „Volfas Engelman“ premijos laureatais.

Šįmet R. Kriukas „ArtVilnius“ atstovauja ne tik Panevėžio „A galerijai“, bet yra ir Dusetų galerijos komandos sudėtyje.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų