P. Židonio nuotr.

Artūras Braziūnas: menas mus išgelbės

Artūras Braziūnas: menas mus išgelbės

Į Panevėžio širdyje, Laisvės aikštėje, veikiančios Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus galeriją „Galerija XX“ užsukusiuosius pirmosios pasitinka… avys.

Jos, skvarbiu žvilgsniu iš visų pusių žvelgiančios tiesiai į žiūrovą, – tapytojo Artūro Braziūno būdas sukurti glaudų santykį tarp menininko ir lankytojo.
Nors tapybos paroda „Grizailė“ yra pirmasis A. Braziūno prisistatymas panevėžiečiams, Vilniuje gimusiam ir kuriančiam dailininkui Aukštaitijos sostinė – antrieji namai.
Romantinio siurrealizmo tapytojas yra surengęs per 30 personalinių parodų. Menininko darbai eksponuoti daugiau nei 20 grupinių parodų ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, JAV.

Panevėžyje pirmą kartą pristatoma jūsų tapybos paroda „Grizailė“. Kokį etapą ir emocijas atspindi šie darbai?

Mano tapybos kelias nėra pastovus, vis ieškau naujų išraiškos drobėje būdų. Dabartiniuose piešiniuose matomi besikartojantys popieriniai laiveliai ir lėktuvėliai yra mano vaikystės naivumo išlikę atspindžiai.
Buvo laikotarpis, kai mano piešiniuose atsispindėjo labai daug spalvų, o šioje parodoje eksponuojami darbai – monochrominiai. Juos nutapiau tamsiuoju žiemos periodu. Išlaikant minimalistinį išraiškos būdą norėjosi pasiekti susikaupimo ir ramybės. Matyt, šiuo metu man to labiausiai trūksta, todėl tą ir perteikiu per savo tapybą. O kuriuo keliu kūryba mane nuves ateityje, dar nežinau.

Gyvenate ir kuriate Vilniuje. O kokių turite sąsajų su Panevėžiu?

Su Panevėžiu turiu labai daug sąsajų. Čia gyveno mano seneliai, gimė mano mama, o tėtis kilęs iš Pasvalio.
Panevėžyje iki šiol gyvena mano giminės. Mano žmona irgi panevėžietė, o apie uošvės gaminamų daržovių konservus sklando legendos po visą Vilnių.
Visas savo vaikystės vasaras praleidau Panevėžyje, o grįžęs į Vilnių kalbėdavau panevėžietiškai – nukirsdamas žodžių galūnes. Man visada gera sugrįžti į šį ramų ir gražų miestą.
Džiaugiuosi, kad šios parodos atidaryme sutikau dar prieš tai nematytų vietinių menininkų.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 17 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruokite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų