Artimiausiu metu numato atlyginimų augimą euro zonoje

Artimiausiu metu numato atlyginimų augimą euro zonoje

 Europos centrinis bankas (ECB) prognozuoja, kad artimiausiu metu euro zonoje bus užfiksuotas „labai stiprus“ atlyginimų augimas.

„Artimiausiais ketvirčiais numatomas labai stiprus atlyginimų augimas, palyginti su istorinėmis tendencijomis“, – tvirtinama naujausiame kasmėnesiniame banko biuletenyje. Autorių teigimu, „atlyginimai vysis didžiulę infliaciją“, stebimą nuo 2021 m.

Biuletenyje pažymima, kad darbo užmokesčio augimą, be kita ko, paskatins „stiprios darbo rinkos“, „minimalių mėnesinių atlyginimų didinimai“ euro zonos šalyse narėse ir „profsąjungų reikalavimai kelti algas“.

Gruodį infliacija bendros valiutos bloke nebesiekė simbolinės 10 proc. ribos, kai prieš tai augo 18 mėnesių iš eilės.
Nepaisant to, biuletenyje nurodoma, kad „realus darbo užmokestis šiuo metu yra kur kas mažesnis už ikipandeminį“, nes infliacija neigiamai paveikė perkamąją galią.

Paskutinį 2022 m. mėnesį ECB prognozavo, kad 2023-iaisiais atlyginimai euro zonoje padidės 5,2 proc., palyginti su 4,5 proc. augimu praėjusiais metais. Tačiau kalbėdamas apie ilgalaikes perspektyvas, bankas pabrėžė, kad ateityje gali iškilti augimo barjerų, konkrečiai susijusių su gresiančiu euro zonos ekonomikos sulėtėjimu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų