G. Kartano nuotr.

Arterinę gatvę remontuos ir savaitgaliais

Arterinę gatvę remontuos ir savaitgaliais

Rekonstruojamoje vienoje judriausių Panevėžyje Smėlynės gatvėje kelininkai dirbs ir savaitgaliais.

Šios miesto dalies gyventojai teigia seniai laukę tokios naujienos. Jie nusiteikę laisvadieniais pakentėti triukšmą, kad tik greičiau baigtųsi remontas.

Gyvena kaip prie magistralės

Žalgirio gatvės atkarpoje tarp Alyvų ir Rožių gatvių gyvenanti Daiva šią vasarą jaučiasi taip, tarsi būtų įsikūrusi prie magistralės.

„Dabar suprantu, kaip gyvena Smėlynės gatvės žmonės, kur mašinos nuolat zuja nuo 6-ių ryto iki vėlyvos nakties“, – sako Daiva.

Ramybė Žalgirio gatvėje baigėsi, kai buvo uždaryta į žiedinę rekonstruojama Senamiesčio–Tinklų–S. Kerbedžio gatvių sankryža.

Nuo Vaivadų pusės atvažiuojantiesiems beliko vienintelis kelias – sukti į Paliūniškio gatvę.

Praėjusios savaitės pabaigoje rekonstruojama sankryža iš dalies eismui atverta. Dabar vykstant nuo Vaivadų Senamiesčio gatve leidžiama sukti į S. Kerbedžio g. ir į Tinklų g.

Nepaisant atlaisvinimo, pasak Daivos, jos kieme netapo ramiau.

„Kaip praėjusią savaitę Žalgirio gatve važiavo daug automobilių, taip ir šią tebevažiuoja. Turbūt žmonės jau įprato iš Paliūniškio gatvės į centrą važiuoti ne Smėlynės gatvėje sukdami kairėn, o į dešinę ir rangydamiesi per Rožyną“, – svarstė panevėžietė.

Smėlynės g. atkarpos nuo miesto ribos iki Šiaurinės g. remontą ketinama užbaigti iki lapkričio pabaigos ir jau planuojama kitąmet imtis remonto iki Pelkių g. G. Kartano nuotr.

Nekomfortiška, bet nepiktina

Daiva sako nusiteikusi, kad taip gyventi teks dar kelerius metus, mat eismą paralyžiavę ir gatves užkimšę remonto darbai verda ne tik rekonstruojamoje sankryžoje, bet ir Smėlynės gatvės gale. Savivaldybė taip pat planuoja kitąmet imtis kitos šios gatvės atkarpos remonto.

Nors gyventi tapo triukšminga ir pasikeitusios gyvenimo sąlygos anaiptol nėra komfortiškos, Daiva tvirtina tuo visai nesipiktinanti.

„Aš noriu, kad Panevėžys būtų modernus. Džiaugiuosi, kad gatvės remontuojamos. Bet turbūt yra ir tokių, kurie nori, jog mieste vyktų rekonstrukcijos, tik kad jų tie remonto nepatogumai neliestų“, – sako Žalgirio g. gyventoja.

Sprendimas Smėlynės g. atkarpoje nuo Šiaurinės g. iki miesto ribos kelininkams darbuotis ir savaitgaliais, pasak Daivos, sveikintinas.

„Su kaimynais pašnekėdavome, kad tegul dirba dieną naktį, kad tik greičiau. Nieko tokio tas remonto triukšmas savaitgaliais, suprantu gi, kad gyvenu mieste, ne miške“, – nusiteikusi panevėžietė.

Remonto tęsinys – kitąmet

Smėlynės gatvę rekonstruojančių kelininkų darbo grafikas koreguojamas nuo šios savaitės. Nuo šiol kelininkai Smėlynės g. triūs ir savaitgaliais – apytiksliai nuo 9 iki 18 val.

„Smėlynės g. atnaujinimas – reikšmingas pokytis visam miestui. Tikimės, kad netolimoje ateityje laukiantis komfortas naudojantis iš pagrindų atnaujinta gatve atsvers laikinus nepatogumus. Gyventojų prašome būti kantrius ir supratingus, vadovautis laikinai įrengtais kelio ženklais“, – teigia Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Smėlynės g., kuri Panevėžyje yra magistralinio kelio A10 tęsinys, atkarpos remontą planuojama užbaigti iki lapkričio pabaigos.

Maždaug 800 metrų gatvės atkarpa nuo Šiaurinės g. iki miesto ribos bus atnaujinta kapitališkai: naujai išasfaltuota 4 eismo juostų gatvė su šaligatviu, atnaujintas apšvietimas, pėsčiųjų ir dviračių takai, dalis lietaus nuotekų tinklų.

Taip pat bus įrengta Smėlynės ir Šiaurinės g. žiedinė sankryža.

Savivaldybė rengiasi dar iki rugsėjo pabaigos Vyriausybei pateikti paraišką ir dėl finansavimo skyrimo Smėlynės g. atkarpos nuo Šiaurinės g. iki Pelkių g. rekonstrukcijai. Jos imtis tikimasi kitąmet.

Komentarai

  • kol nebus viaduko per geležinkelį kamščiai smėlynės g. neišvengiami.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų