P. Židonio nuotr.

Artėjant rudeniui rekomenduos tam tikroms grupėms skiepytis ketvirtąja COVID-19 doze

Artėjant rudeniui rekomenduos tam tikroms grupėms skiepytis ketvirtąja COVID-19 doze

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) artėjant rudeniui gali pateikti rekomendacijas skiepytis ketvirtąja COVID-19 vakcinos doze vyresnio amžiaus bei tam tikromis lėtinėmis ligomis sergantiems gyventojams.

„Šiai akimirkai kadangi mes matome, jog viruso plitimas yra gana mažas, o ligoninių užimtumas yra labai mažas, tai šią akimirką poreikio rekomenduoti skiepytis ir kitoms gyventojų grupėms nematome. Bet vertiname duomenis ir tikėtina, kad artėjant rudeniui arba rudenį bus rekomenduota skiepytis platesnei gyventojų grupei. Preliminariai galime pasakyti, kad tai bus vyresnio amžiaus gyventojai ir gyventojai sergantys tam tikromis lėtinėmis duomenimis. Bet detaliau šią informaciją bei rekomendacijas priims prie SAM sukurta ekspertų grupė“, – SAM surengtoje spaudos konferencijoje sakė misterijoje patarėjo pareigas einantis Lukas Galkus.

Kartu jis informavo apie galimybę ketvirtąja COVID-19 vakcinos doze pasiskiepyti lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis sergantiems pilnamečiams asmenims.

„Lietuvoje nuo šiandien atsiranda galimybė tam tikrai pacientų grupei – kalbame labai siaurą pacientų grupę – pakartotinai pasiskiepyti po sustiprinančiosios dozės. Šis sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į keletą veiksnių. Visų pirma, jau prieš kelis mėnesius tiek Europos vaistų agentūra, tiek Europos užkrečiamų ligų centras išplatino pranešimą, kur jie taip pat pateikė rekomendacijas bei savo išvadą, kad didesnės rizikos asmenims skiepytis ketvirtąja doze yra tikslinga. Taip pat matome, kad daug Europos šalių tą praktiką taiko. Virš 10 šalių taip pat skiepija aukštesnės rizikos gyventojų grupes pakartotinai sustiprinančiąja doze“, – sakė L. Galkus.

Ketvirtąja COVID-19 vakcinos doze nuo pirmadienio sudaroma galimybė pasiskiepyti lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis sergantiems pilnamečiams asmenims arba kurių imuninės sistemos funkcija yra sunkiai sutrikusi dėl kitų priežasčių, taip pat asmenims, kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistais. Dėl skiepijimo reikia kreiptis ir konsultuotis su gydančiu gydytoju.

Pakartotinai pasiskiepyti minėtiesiems gyventojams rekomenduojama praėjus 90 dienų po sustiprinančiosios vakcinos dozės. Skiepijant ketvirtą kartą (kam sustiprinančioji dozė buvo antroji – trečią kartą), gali būti skiriama įprasta „Comirnaty“ vakcinos dozė arba pusė „Spikevax“ vakcinos dozės (0,25 ml).

Komentarai

  • suskiskit i viena vieta

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų