Ar dėl grožio aukoti sveikatą?

Ar dėl grožio aukoti sveikatą?

Grožis ir sveikata dažnai pastatomi ant skirtingų svarstyklių pusių, todėl renkantis vieną kartais tenka aukoti kitą. Nors aptemptos kelnės daugeliui yra stilingo įvaizdžio dalis, sveikatos specialistai tvirtina, kad toks nekaltas drabužis gali būti įvairių sveikatos sutrikimų priežastimi.

Vaistininkė Agnė Pociūtė sako, kad nors be aptemptų kelnių dauguma neįsivaizduojame savo spintų, dėvėdami jas turėtume jausti saiką. „Siauros kelnės gali tapti kraujotakos pablogėjimo priežastimi. Taip pat aptemptos kelnės ir džinsai aukštu juosmeniu gali sukelti rėmenį, nes spaudžia apatinę pilvo dalį ir taip skrandžio sultys paskatinamos kilti į stemplę, be to, aptemptų kelnių mūvėjimas gali būti ir virškinimo sistemos sutrikimų priežastimi“, – pagrindines problemas įvardija vaistininkė. Aptempti drabužiai lemia kraujotakos sulėtėjimą, todėl gali atsirasti galūnių šalimas bei tirpimo pojūtis.

Aptemptos kelnės vyrams gali pridaryti bėdų ir dėl vaisingumo – padidėjusi temperatūra sėklidėse gali turėti neigiamo poveikio spermos aktyvumui ir jos gamybai. Taip pat vaistininkė A. Pociūtė sako, kad dėl ilgo aptemptų kelnių nešiojimo gali padidėti šlapinimo išsiskyrimas bei šlapimo takų ir grybelinės kilmės infekcijų pavojus. Aptempti drabužiai neleidžia odai ventiliuotis, skatina bakterijų dauginimąsi, todėl didėja infekcijų rizika.

Kartais įsigytas naujas drabužis gali visai nedžiuginti – nors ir atrodo gražiai, tačiau jo dėvėjimas gali kelti nemalonius pojūčius. Vaistininkė A. Pociūtė sako, jog žmonės kreipiasi ieškodami būdų, kaip malšinti rūbų sukeltą alergiją. Dažniausiai alergija kyla tose vietose, kuriose apranga glaudžiai liečiasi su kūnu, todėl aptempti džinsai ar kelnės yra dažnas šių problemų sukėlėjas. Drabužiams alergiški žmonės paprastai skundžiasi išberta, niežtinčia ar jautria oda.

Vaistininkė sako, kad dėl to gali būti kaltos naujuose drabužiuose esančios medžiagos. „Nauji drabužiai dėl didelės cheminių dažančių medžiagų koncentracijos gali sukelti alergijas, odos niežulį, todėl rekomenduojama prieš dėvint juos išplauti. Patariu atkreipti dėmesį į audinius, rinktis natūralios kilmės, leidžiančius odai kvėpuoti, turinčius didesnį kiekį medvilnės“, – pastebi vaistininkė. Vis dėlto išeitis yra, vaistininkė sako, kad kai kurie drabužiai nustoja alergizuoti, jeigu yra dažnai skalbiami.

Sintetinė apranga apskritai yra dažna alergijų priežastis. Vis dėlto vertėtų nepamiršti, kad ir natūralios medžiagos, tokios kaip lanolinas, kurio yra vilnos gaminiuose, gali sukelti niežulį, dilgėlinę, akių paburkimą ar nosies užsikimšimą. Tiesa, žmonės dažnai mano, kad yra alergiški vilnos gaminiams, tačiau jautrią odą turinčius žmonės gali dirginti tik medžiagos faktūra, bet ne joje esančios cheminės medžiagos.

Komentarai

  • Del edimo sveikatos irgi neverta aukoti!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų