Aptrupėjusiais laiptais – į geresnę kaimynystę

Aptrupėjusiais laiptais – į geresnę kaimynystę

 

Pasirodo, laiptais važinėti mėgsta ne tik nutrūktgalviai riedutininkai ir dviratininkai. Jais mielai prarieda ir vilkikai. Statybininkų gatvėje esančio prekybos centro „Maxima“ kaimynai nebespėja kviesti remonto meistrų dėl sunkiasvorių mašinų daromų nuostolių ankštoje aikštelėje.

„Gal laikas mūsų kaimynams vieną kartą išspręsti šią problemą? Kiek galime turėti nuostolių“, – piktinosi kirpyklos Statybininkų gatvėje darbuotoja Jolanta Židonytė po to, kai jos darbovietės laiptai praėjusią savaitę vėl pabiro į šukes.

Keraminių plytelių ir metalo konstrukcijų statinį eilinį kartą numynė vilkikas, atriedėjęs į greta įsikūrusį prekybos centrą „Maxima“ pristatyti prekių. Kirpykla ir parduotuvė jau daug metų dalijasi tą patį gana ankštą kiemą, kuris sunkiasvorio transporto vairuotojams – tikras iššūkis.

„Būna, kad po kelis kartus per mėnesį mums nuvažinėja tuos laiptelius“, – pasakojo kirpėja.

Tokie atvejai šiai kirpyklai kas kartą kainuoja 30 –50 eurų už remontą ir krūvą rūpesčių, kai reikia susirasti meistrą.

O kur dar, pasak J. Židonytės, ginčai su pačiais vairuotojais. Nutverti šie ne tik nenori atlyginti padarytos žalos, bet ir negaili baisių žodžių kirpyklos kolektyvui. Ne vieną kartą dėl tokių konfliktų į aikštelę teko kviesti net policiją.

„Mūsų vadovė nebeturi kantrybės aiškintis su vairuotojais. Dėl vieno tokio jai dabar tenka eiti į teismą. Čia nagrinėjamas vilkiko vairuotojo pažeidimas, kai jis pabėgo iš įvykio vietos – sulaužęs kirpyklos laiptus tiesiog išvažiavo ir paliko viską tvarkytis patiems“, – kalbėjo J. Židonytė.

Aikštelėje neišsitenkančios sunkiasvorės mašinos dažnai apibraižo ir kitą čia stovintį transportą.

Su prekybos tinklo „Maxima“ atstovais kirpėjos teigė nesitarusios, kaip išspręsti tokias kiemo bėdas. Šie esą net nesileidžia į kalbas su kaimynais.

Prekybos centro aikštelėje neišsitenkančių vilkikų eibės kirpyklai kas kartą kainuoja 30–50 eurų už remontą ir krūvą rūpesčių, kai reikia susirasti meistrą bei pačius įvykio kaltininkus.

Įspėjo partnerius

„Maximos“ atstovas ryšiams su visuomene Paulius Stonis teigė atsiprašantis kirpėjų dėl apgadintų laiptų. Jis tikina, esą informacija apie kirpyklos bėdas iki šiol prekybos tinklo vadovų nebuvo pasiekusi. Po „Sekundės“ skambučio prekybininkai tvirtino nedelsdami susisieksiantys su logistikos paslaugas jiems teikiančiomis bei prekes į minėtą parduotuvę pristatančiomis įmonėmis. „Pasidalijome prašymu prisiimti atsakomybę už apgadintus laiptus bei atkreipti vairuotojų dėmesį, kad šie būtų atidesni ir akyliau saugotų kieme esantį turtą. Dėl sukeltų nepatogumų mūsų kaimynų dar kartą labai atsiprašome“, – sakė P. Stonis.

Stengiasi priprasti

Kirpykla Statybininkų gatvėje – ne vienintelė Panevėžyje, kenčianti dėl prekybos centro kaimynystės. Rugpjūtį dėl „Maximos“ parduotuvės ventiliatorių triukšmo ir netvarkingų konteinerių į Panevėžio savivaldybę ir Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą skundus rašė Vilties gatvės 26-ojo namo gyventojai. Žmonės taip pat skundėsi, kad dažną rytą jiems kelią kieme užstoja į parduotuvę prekes atvežę vilkikai.

Tik po lavinos skundų prekybos centre įdiegtos ventiliatorių garso slopinimo priemones, o ant konteinerių uždėtos spynos, kad juose nebesiraustų benamiai.

Ir patys gyventojai teigia pastebėję, kad dabar atliekas parduotuvė tvarko rūpestingiau. Šalia jų bent nebekraunamos krūvos padėklų.

Tačiau ventiliatoriai, pasak Vilties gatvės 26-ojo namo pirmininkės Virgilijos Timochinos, nutilo trumpam. Nors šiuo metu visi užsidarę langus ir jau nebegirdi įrangos keliamo triukšmo, virš parduotuvės gyvenantys žmonės, pasak V. Timochinos, jaučia sienų virpėjimą.

O Vilties g. 26-ojo namo bendrija vargsta dėl ankšto kiemo. Sumažinus įvažiavimo į jį bortelius, gyventojai jau prasilenkia su vilkikais, bet tik žaliųjų zonų sąskaita.

„Sumažino bortelį ir dabar tas mašinas galime apvažiuoti veja. Bet kas liks iš jos po tokių pasivažinėjimų, jau dabar lenda vėžės“, – nuogąstavo pirmininkė.

Tačiau ir dėl tokių rūpesčių Vilties gatvės žmonės jau tvirtina gyvenantys pakenčiamai. Prekybos centro kaimynystėje, anot jų, ko gero, teks gyventi dar daug metų ir prie visko priprantama.

Komentarai

  • Dėl šios gatvėmis problemų jau buvo kreiptasi į Savivaldybę. Bet, matomai, savivaldybė „paliko “ spręsti kirpėjoms ir verslininkams(apie žmones, tame name, gyvenančius, jaučiančius pastoviai triukšmo keliamą diskamfortą, negalvojama( kam galvoti?“ taigi negavo savivaldybė skundo iš jų“). Savivaldybės aikštelė mašinų, ar priklauso pagal planą Max, namui? Jeigu „pagal planą“, o savivaldybė nuošaly, nuoširdžiai tenka tik užjausti mažesnį verslą turinčias kirpėjas. Didesnis verlas(ten dar yra pirtis ar kažkas panašaus į pokylių sale iš to vidinio kiemelio pusės , kuri kažkam tai priklauso, tai teismas neišspręs. Jis išspręs tik vieną tą įvykį: apgadinti laiptai. Ir viskas. Man savivaldybė neatsakė, kodėl ji leidžia, kad pėsčiųjų šaligatvis pastoviai būtų “ nukentėjęs“nuo tų mašinų, kodėl pėstieji turi laviruoti, mėgindami praeiti pro jas(žodžiu buvo pasakyta: tai tegu eina iš kitos pusės, o į raštą atsakyta, ačiū, kad informavote)… Tiesa… raštas parašytas „gal jau senaties terminas“ prieš 5 metus kažkur… To mero, net akyse nebūta… Nebent kažkas kirpėjoms padėtų iš vietinės valdžios spręsti: vėl reikia naujo rašto, jei vis tik ne pagal planą namui ir Max savininkui priklauso kiemas(jis buvo remontuojamas,vadinasi, savininkas yra, arba bent kam priklauso plotas galimėtų išsiaiškinti), kaimynų parašų ir …žmogaus, kuris galėtų ginti valdininkijos savivaldybės labirintuose interesus. Dirbantys laiko tiek žmonės neturi – kai mėginta ginti, savivaldybės į kontaktą neita. Ne su visais gal „kontaktuoja“.Nuo jų noro priklauso ir sprendimo idomumo gal: jeigu galima išspręsti…Stiprybės ir supratimo “ amžiname ginče „ir nieko čia kitaip “ nepalinkėti“.

  • Bet tai kas su maxima darosi, kad jau nebe vieni ja skundžiasi. Ar nereikėtų prekybos tinklui rimtai susimąstyti apie savo požiūrį į gyventojus?

    • Atsakyti
  • Klystate,sioje kadencijoje mero patarejas padejo isspresti problema su maxima Sodu gatveje.Dabar viskas ok,aciu savivaldybei

    • O kur maxima Sodų g.?

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų