Asociatyvi „Sekundės“ nuotr.

Apribos sveikatos priežiūros įstaigų vadovų kadencijas

Apribos sveikatos priežiūros įstaigų vadovų kadencijas

Ketvirtadienį Seimas priėmė įstatymo pataisas, kuriomis siekiama iki dviejų apriboti valstybės ir savivaldybių sveikatos priežiūros įstaigų vadovų kadencijas.

Už pakeitimus balsavo 74 parlamentarai, prieš – 4, susilaikė 1 parlamentaras.

Projekte numatoma, kad valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų vadovai galėtų dirbti ne daugiau kaip dvi penkerių metų kadencijas iš eilės. Visgi sudaromos galimybes tam pačiam asmeniui kandidatuoti į kitos įstaigos vadovo pareigas.

ELTA primena, kad jau anksčiau Seimas ketino balsuoti dėl Sveikatos reikalų komiteto pirmininko Antano Matulo iniciatyva atidėto ir dėl to viešojoje erdvėje dėmesio susilaukusio projekto dėl gydymo įstaigų vadovų kadencijų ribojimo. Visgi šių pataisų priėmimas buvo kelis kartus nukeltas, nes projektą kritikuojančiai opozicijai atsisakius balsuoti, projekto priėmimui nepakako parlamentarų balsų.

Dar anksčiau, kai projektas buvo svarstomas komitete, dalis parlamentarų iškėlė klausimą, ar A. Matulas, inicijavęs klausimo dėl kadencijų pertrauką, bet ir už ją balsavęs, nepažeidė viešųjų ir privačių interesų, kadangi A. Matulo sūnus vadovauja Vilniaus miesto Karoliniškių poliklinikai. A. Matulo elgesys buvo apskųstas Seimo Etikos ir procedūrų komisijai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų