Aplinkosaugininkai tikrins, ar parduotuvėse nemokamai nedalinami plastikiniai maišeliai

Aplinkosaugininkai tikrins, ar parduotuvėse nemokamai nedalinami plastikiniai maišeliai

Visą rugpjūtį vyks aplinkosaugininkų akcija „Plastikinis maišelis“. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai tikrins, ar lengvieji plastikiniai pirkinių maišeliai nedalijami nemokamai prekių ir produktų pardavimo vietose.

Viena dažniausių komunalinių atliekų – plastikiniai maišeliai, kurių pasaulyje kas minutę sunaudojama maždaug 2 mln., bet vos keli procentai perdirbami. Europos Komisijos duomenimis, plastikiniai maišeliai – vienas iš dešimties dažniausiai išmetamų daiktų Europoje.

Eurostato duomenimis, vidutiniškai vienas Lietuvos gyventojas per metus sunaudoja daugiau nei 300 plastikinių pirkinių maišelių.

„Nuo 2019 m. įsigaliojo draudimas dalyti 15–50 mikronų storio maišelius, tai tokie maišeliai, kurie dažniausiai būna pažymėti parduotuvės ar prekybos tinklo simbolika. Norėdami užtikrinti, kad pardavimo vietose būtų laikomasi reikalavimų, pradedame akciją. Jos tikslas – nustatyti ir įvertinti, ar prekybininkai prekių, daiktų ir produktų pardavimo vietose laikosi reikalavimo ir nemokamai nedalija plastikinių maišelių“, – sako Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus patarėjas Paulius Rutkauskas.

Kad išsiaiškintų plastikinių pirkinių maišelių storį, aplinkosaugininkai naudos skaitmeninius mikrometrus.

„Norime pabrėžti, kad draudimas nemokamai dalinti lengvuosius plastikinius pirkinių maišelius turėtų skatinti pirkėjus ieškoti ir atrasti draugiškesnes gamtai alternatyvas, rinktis daugkartinius medžiaginius maišelius, daugkartinius indelius ir kt. Be to, skleisti gerąjį pavyzdį labiausiai kviečiame pačius pirkėjus: neimkite ar nepriimkite vienkartinių plastikinių maišelių, kai jie siūlomi tam tikrose vietose. O jei sudvejosite, ar tai daroma teisėtai, nevenkite pranešti ir aplinkosaugininkams“, – sakė P. Rutkauskas.

Aplinkos apsaugos departamentas pranešime primena, kad pakuočių pardavėjams ir platintojams nesilaikant galiojančių reikalavimų gresia įspėjimas arba baudą nuo 30 iki 60 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 100 iki 200 eurų.

Juridinių asmenų atsakomybė už lengvųjų plastikinių pirkinių maišelių, išskyrus labai lengvus plastikinius pirkinių maišelius, neatlygintiną dalijimą prekių ar produktų pardavimo vietose užtraukia baudą nuo 1000 iki 3000 eurų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų