„SEKUNDĖS“ ARCHYVO nuotr.

Aplinkosaugininkai primena: padegėjams gresia baudos

Aplinkosaugininkai primena: padegėjams gresia baudos

Šeštadienio popietę ugniagesiams skubėjus gesinti vieno pirmųjų šį sezoną žolės degintojų sukeltų gaisrų vakarinėje miesto dalyje, už prekybos ir pramogų centro „Ryo“, aplinkosaugininkai įspėja apie tokio elgesio pasekmes.

Specialistų teigimu, vis dar gajus mitas, kad deginama nenušienauta žolė patręšia pievas, tėra mitas – ir dar pavojingas. Žolės deginimas kelia daug nuostolių gamtai: pažeidžiamas paviršinis humusingas dirvožemio sluoksnis. Žūsta augalai, jų sėklos, sudygusių sėklių daigai, pradedančių kaltis vertingų augalų ūgliai, vabzdžiai, ežiai, zuikiai ir perintys paukščiai.

Be to, deganti sausa pievos paklotė išskiria toksiškas dujas ir įvairias sveikatai kenksmingas kietąsias daleles, kurių sudėtyje yra suodžių, dervų, nesudegusių medžiagų bei neorganinių atliekų, keliančių pavojų sveikatai.

Už sausos žolės deginimą, nesilaikant numatytų reikalavimų, gresia administracinės baudos nuo 30 eurų iki 300 eurų.

Išimtys žolės deginimui daromos, jei laikomasi Aplinkos ministerijos patvirtintų Aplinkos apsaugos reikalavimų lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis. Šiuose reikalavimuose numatyta, jog sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti tada, kai nėra galimybių jų kompostuoti. Arba kompostavimas gali sąlygoti augalų kenkėjų plitimą. Taip pat jei jų neįmanoma kitaip panaudoti. Bet ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių ir tik surinktas (sugrėbtas) į krūvas.

Deginimas turi būti nuolat stebimas, o baigus smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu ar smėliu.

Už sausos žolės deginimą, nesilaikant numatytų reikalavimų, gresia administracinės baudos nuo 30 eurų iki 300 eurų, taip pat vertinama ir aplinkai padaryta žala.

Pastebėjus deginamą žolę reikėtų nedelsiant apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų