Naujamiestyje – žuvų gelbėjimo operacija

Naujamiestyje – žuvų gelbėjimo operacija

Patvinęs ir greitai į savo krantus sugrįžęs Nevėžis Panevėžio rajone, Naujamiestyje, į spąstus įvarė tūkstančius žuvų.

Pliaupiant lietui, šeštadienį vietiniai gyventojai ir aplinkosaugininkai skubėjo jas gelbėti nuo didelės ekologinės nelaimės.

Panevėžio aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai šeštadienį sulaukė pranešimo, kad per Naujamiestį tekančiame Nevėžyje masiškai gaišta žuvys.

Nuvykę į vietą, aplinkosaugininkai nustatė, kad ankstyvą pavasarį išsiliejus Nevėžio upei, buvo užtvindytos pievos ir senvagės. Šitaip į jas suplaukė daug žuvų. Vandeniui greitai nuslūgus, tūkstančiai žuvų įstrigo gilioje dauboje ir nebegalėjo išplaukti į Nevėžio vagą.

Sušilus orui, daubos vandenyje sumažėjo deguonies ir jame gausiai susispietusios žuvys pradėjo gaišti.
„Džiugina tai, kad Naujamiesčio gyventojai susitelkė bendram tikslui – drauge kuo skubiau išgelbėti dauboje įstrigusias žuvis. Susisiekus su Naujamiesčio miestelio seniūnu taip pat sulaukėme pagalbos“, – sako Panevėžio aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Ieva Jakupkaitė.

Pasak aplinkosaugininkės, Naujamiesčio seniūnas padėjo nustatyti žemės savininką, kuris leido jo sklype nuo daubos iki upės iškasti vagą.

„Sutarus su vietiniais gyventojais, ekskavatoriumi iškastas metro gylio griovys, kuris sujungė dauboje įstrigusias žuvis su Nevėžio senvagės vingiu. Taigi, žuvys saugiai pasiekė upę“, – pasakojo I. Jakupkaitė.

Šitaip aplinkosaugininkai su naujamiestiečiais išgelbėjo kelis tūkstančius įvairiausių žuvų – kuojų, šapalų, aukšlių, ešerių, raudžių, lydekų ir kitų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų