Aplinkosaugininkai intensyvins miškų tikrinimus

Aplinkosaugininkai intensyvins miškų tikrinimus

Siekiant stabdyti šiemet anksti miškuose išplitusį žievėgraužio tipografą, nuo trečiadienio aplinkosaugininkai dažniau tikrins privačius ir valstybinius miškus, praneša Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

Skelbiama, kad aplinkosaugininkai dėmesį skirs eglynų ir pušynų miškuose tikrinimui, taip pat ieškos žalių eglių vėjavartų, vėjalaužų, laikomos medienos ir stebės, ar nėra palankios terpės plisti šiam kenkėjui.
Radus žievėgraužio pažeistą medieną, miško savininkai bus informuoti ir įpareigoti nedelsiant ją susitvarkyti ir išvežti. Taip pat bus apžiūrimi spygliuočių medžių medienos sandėliai kirtavietėse.
„Tokie reikalavimai numatyti tam, kad medienoje subrendę žievėgraužiai nepersimestų į sveikus medžius. Žievėgraužis tipografas grauždamas medį po žieve susilpnina egles, todėl šios nudžiūva“, – teigia Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamento direktorius Tadeuš Ablačinskij.
Aplinkosaugininkai primena, kad miško savininkams, valdytojams, naudotojams už sanitarinių miško taisyklių pažeidimus, kai bus nesilaikoma įteikto privalomojo nurodymo sąlygų, gali būti taikomos administracinės sankcijos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų