P. Židonio nuotr.

Aplinkos ministras: valstybė numačiusi kryptį, kaip griauti užtvankas

Aplinkos ministras: valstybė numačiusi kryptį, kaip griauti užtvankas

Po Panevėžyje įvykusios užtvankos avarijos Aplinkos ministerija gali prisidėti parama žuvitakių įrengimui, bet ne jos remonto, pareiškė ministras Simonas Gentvilas.

„Matysime, kalbėsimės, bet šiaip valstybė turi apie 800 užtvankų, savivalda – kelis šimtus. Visi mes rūpinamės savo užtvankomis. Mes kaip Aplinkos ministerija pinigus turime tik griovimui arba žuvitakių įrengimui. Mes dažniausiai griauname užtvankas, o ne atstatinėjame, remontuojame“, – trečiadienį žurnalistams sakė S. Gentvilas.

Anot jo, jei savivaldybė planuoja kapitalinį užtvankos remontą, lėšų turi kreiptis ne į aplinkosaugininkus, nes „aplinkosaugininkai į užtvankas žiūri kritiškai“.

Pasak S. Gentvilo, Lietuvoje jau dešimtmetį negalima statyti užtvankų, o birželio 30 dieną priimtas Vandens įstatymas, kuris dar labiau sugriežtino reikalavimus ir įpareigoja kiekvieną užtvankos savininką padaryti žuvitakį iki 2026 metų, reguliuoti debitą, kad užtvanka nenusausintų vagos, laikytis aplinkosauginių reikalavimų.

Išimtis dėl žuvitakio taikoma tik Kauno hidroelektrinės užtvankai, kur žuvitakis bus įrengtas vėliau.

„Techninę priežiūrą kiekvienas savininkas turi atlikti. Panevėžio savivaldybė tikrai ne tarp „biedniausių“ šalies savivaldybių, neatsilikęs kraštas, yra nuosavybė, rekreacinis objektas, turima rūpintis savo nuosavybe. Nelaimėje visada reikia padėti, bet pats principas, kad valstybė nusimačiusi kryptį, kaip griauti užtvankas“, – teigė S. Gentvilas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų