T. GARUCKO nuotr.

Apleistų patalpų įkaitais tampa ligoniai

Apleistų patalpų įkaitais tampa ligoniai

Milžiniškos ir tuščios buvusių Nakvynės namų patalpos vienoje vaizdingiausių Panevėžio vietų, Elektronikos gatvėje ant marių kranto masina ne tik benamius, bet ir nuotykių ieškotojus.

Čia plykstelėjusio gaisro ugniagesiai gelbėtojai gesinti lėkė jau ne kartą. Ugnis ant kojų gelbėtojus ir apleisto pastato artimiausius kaimynus, kitapus nenaudojamų patalpų sienos įsikūrusio Priklausomybės ligų centro pacientus bei darbuotojus ant kojų sukėlė ir ketvirtadienio vakarą.

Evakavo žmones

Bendruoju pagalbos centro telefonu pranešta, kad iš gydymo įstaigos rūsio veržiasi dūmai. Gaisro metu apdegė daiktai, aprūko ligoninės koridoriaus sienos ir lubos. Gesinant gaisrą teko evakuoti 27 ligonius ir tris personalo darbuotojus. Išlėkdami žmonės spėjo pasiimti drabužius, apsivilkti.

Respublikinio priklausomybės ligų centro Panevėžio filialo direktoriaus Dariaus Mačiulio teigimu, gaisrą rūsyje pastebėjo personalas. Specialiosios tarnybos atvyko operatyviai. Maždaug po valandos pacientams leista sugrįžti į palatas.

„Kai kur buvo dūmų, nes yra bendros ventiliacijos šachtos iš rūsio patalpų, o kai kur jokių problemų nekilo. Antrame ir trečiame aukštuose kai kurie pacientai iš pradžių net nesuprato, kas vyksta. Jie nieko nepastebėjo“, – pasakoja Panevėžio filialo vadovas.

Dėl ko kilo gaisras, kol kas nėra visiškai aišku. Įtariama, kad būta neatsargaus padegimo. Gaisras kilo prie pat įėjimo į rūsį durų, ten sukrautos statybinės medžiagos.

„Mūsų darbininkas atostogauja ir rūsyje nebuvo atliekama jokių darbų. Rūsyje yra elektra, bet ten, kur, tikėtina, kilo gaisras, nėra nei jungtukų, nei elektros prietaisų, nuo kurių būtų galėjusi įsižiebti ugnis“, – teigė D. Mačiulis.

Rūsyje įsiplieskusį gaisrą pastebėjo įstaigos darbuotojai. M. GARUCKO nuotr.

Rūsyje įsiplieskusį gaisrą pastebėjo įstaigos darbuotojai. M. GARUCKO nuotr.

Užimta vos penktadalis

Priklausomybės ligų centro patalpos apdraustos, tad, pasak D. Mačiulio, nuostolius nustatys juos įvertinę draudimo atstovai. Direktorius spėja, kad žala gali siekti iki 2 000 eurų. Nors rūsio patalpos nebuvo idealiai sutvarkytos, tačiau jas, direktoriaus teigimu, po gaisro reikės atnaujinti. Rūsyje buvo ir nemažai įstaigos gerų statybinių medžiagų, ten laikoma ir žoliapjovė.

Nors pastate kyla jau ne pirmas gaisras, gydymo įstaigos patalpose ugnis įsižiebė pirmą kartą. Anksčiau gaisrai įsiplieksdavo po tuo pačiu stogu esančios apleistose miesto Savivaldybei priklausančiose patalpose, kuriose anksčiau veikė Nakvynės namai. Pastarosios patalpos stovi tuščios maždaug nuo 2016 metų pradžios.

Viso pastatas plotas – 5 000 kvadratinių metrų, iš jų jau tiek laiko tušti net 4 000 kvadratinių metrų. D. Mačiulio teigimu, tikėtina, kad jei būta padegimo, į gydymo įstaigos rūsį patekta pro tuščias ir apleistas patalpas – rastos išlaužtos durys.

„Miesto savivaldybė stengiasi, kad nenaudojamose jos patalpose niekas nevaikščiotų, nešmirinėtų, tačiau sudėtinga tai užtikrinti“, – sako direktorius.

Anot jo, čia apleistame pastate neretai galima pamatyti pašalinių asmenų – benamių, atbėga ir vaikų palakstyti stogais.

M. GARUCKO nuotr.

M. GARUCKO nuotr.

Planuoja parduoti

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Tomo Juknos teigimu, didžiulės tuščios buvusių Nakvynės namų patalpos kaskart apeinamos, užkalamos landos patekti į pastatą. Tik jos vėl išlaužiamos.

„Kažkas vis stengiasi patekti į vidų. Tikėtina, kad vėl buvo išlaužtas įėjimas, reikės vėl užtaisyti angas“, – planavo T. Jukna.

Ši gana apleista vieta panevėžiečiams bado akis ir dėl kitos priežasties. Savivaldybė nusiteikusi kitoje marių pusėje esančią pakrantę paversti prestižine rekreacine zona su privačiais vandenlenčių ir netgi batutų ant vandens parkais. Šiuo metu vyksta pakrantės tvarkymo darbai ir iki kitų metų rudens čia vaizdas turėtų iš esmės pasikeisti – žadama įrengti pėsčiųjų takus, dviračių takus su poilsio ir pramogų zonomis, atsiras valčių ir mažų laivelių nuleidimo į vandenį vieta, vaikų žaidimo, paplūdimio tinklinio aikštelės. Čia planuojama įkurti ir kempingą.

Jei Savivaldybė iki tol neras išeities, ką daryti su greta buvusios „Ekrano“ gamyklos stūksančiu apleistu pastatu, poilsiautojams teks žiūrėti į vaiduoklį kitoje marių pusėje.

T. Jukna teigia, jog Savivaldybė planuoja jai našta tapusias patalpas parduoti.

Tačiau tam reikia, kad išsikraustytų dalį pastato dabar užimantis Respublikinio priklausomybės ligų centro Panevėžio filialas.

„Planuosime pardavimą taip, kad investuotojas galėtų nupirkti visą pastatą. Vieta gera. Parduodant tikimės geros kainos“, – sako T. Jukna.

Jo manymu, šioje patrauklioje vietoje netoli „Ekrano“ marių pastatą, kuriame kadaise veikė prabangus profilaktoriumas, būtų galima pritaikyti poilsiui, laisvalaikiui – tokių prestižinių vietų Panevėžyje nėra daug.

„Teritorija prie marių labai sparčiai atnaujinama. Manome, kad ateityje bus didžiulis susidomėjimas šia vieta“, – tikisi T. Jukna.

Respublikinio priklausomybės ligų centro Panevėžio filialo pacientams būtų patogiau naujoje vietoje – Tinklų gatvėje. M. GARUCKO nuotr.

Respublikinio priklausomybės ligų centro Panevėžio filialo pacientams būtų patogiau naujoje vietoje – Tinklų gatvėje. M. GARUCKO nuotr.

Per porą metų tikisi išsikraustyti

Respublikinio priklausomybės ligų centro Panevėžio filialo direktorius D. Mačiulis patvirtino, kad įstaiga planuoja kraustytis į Tinklų gatvę, į ankstesnes Kriminalinės policijos, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aro“ patalpas. Jos šiuo metu taip pat gerokai apleistos. Direktorius tikisi, kad pavyks persikelti per porą metų.

„Ne vien nuo mūsų priklauso, kada išsikelsime, bet vizija tokia, kad iš dabartinių patalpų tikrai kraustysimės“, – teigė D. Mačiulis.

Naujosios patalpos dydžiu bus beveik identiškos dabartinėms, kuriose įsikūrusi gydymo įstaiga, tačiau naujoji vieta tokiai ligoninei būtų kur kas patogesnė.

„Susisiekimas geras – šalia autobusų stotelė, vieta – ideali. Pacientams ten turėtų būti pasaka – Nevėžio užtvanka prie pat. Norisi, kad jiems būtų ramybė“, – sako direktorius.

Be to, jo teigimu, natūralu, kad dabar šalia įstaigos esant tiek daug neeksploatuojamo ploto, vienas po kito kyla pavojingi incidentai. Naujoje vietoje šių problemų nebeliktų.

Galerija

Komentarai

  • galėtų čia ką nors gražaus padaryt

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų