Apleistoje vietoje kurs oranžeriją

Apleistoje vietoje kurs oranžeriją

Skaistakalnio parke triūsiant jį rekonstruojantiems statybininkams, Panevėžio savivaldybė planuoja imtis ir greta esančios teritorijos. Gavus ES investicijų bus sutvarkyta apie 2 ha žemės, besiribojančios su Skaistakalnio parku ir Meistrų g. (buvusi karinio dalinio aviacijos dirbtuvių teritorija).

Savivaldybė skelbia, jog jau yra parengtas techninis projektas, o artimiausiu metu bus skelbiamas rangos darbų viešųjų pirkimų konkursas.

Čia esantys valstybinės žemės sklypai bus išvalyti, sutvarkytos žaliosios zonos, šalinami menkaverčiai krūmai ir kt. Bus išskirta 0,8 ha pagrindinė zona – čia atsiras oranžerija, akcentiniai gėlynai, kitų želdinių, takai, mažosios architektūros elementai, apšvietimas, numatomi suoliukai poilsiui, dviračių stovai, atsiras ne tik rekreacinė erdvė, bet ir atvira erdvė meno kūriniams eksponuoti.

„Norime, kad ši vieta taptų panevėžiečių iniciatyvų erdve. Taip buvo suplanuota prieš kelerius metus, kuomet vyko nemažai diskusijų, susitikimų, aptarimų su aktyviais miesto gyventojais ir bendruomenėmis. Tad čia bus palikta erdvė plėtoti bendruomenines sodininkystės/daržininkystės iniciatyvas“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vedėja Lina Bareikienė.

Teritorijos projektavimo darbus Savivaldybės užsakymu atliko mažoji bendrija „Susisiekimo komunikacijų sprendimai“. Projektui vykdyti Savivaldybė panaudos beveik 70 tūkst. Eur ES investicijų.

Projektas turėtų būti įgyvendintas iki 2021 m. balandžio.

Komentarai

  • O tai tos bjaurios tvoros nebebus?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų