Apie seksualinį priekabiavimą prabilusiai aktorei – apdovanojimas už drąsą

Apie seksualinį priekabiavimą prabilusiai aktorei – apdovanojimas už drąsą

Apie Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro buvusio vadovo Lino Zaikausko galimą seksualinį priekabiavimą prabilusios aktorės Erikos Račkytės drąsa ir ryžtas neliko neįvertinta.

Valdovų rūmuose ketvirtadienio vakarą vykusiuose Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose E. Račkytei įteiktas Metų proveržio apdovanojimas.

E. Račkytė buvo viena pirmųjų, išdrįsusi prabilti apie tai, kas vyksta teatro kulisiuose.

Aktorė kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus dėl nederamo direktoriaus elgesio. Aktorė teigė, kad L. M. Zaikauskas, vartodamas psichinę prievartą bei pasinaudodamas jos tarnybiniu priklausomumu, reikalavo lytinių santykių. E. Račkytė J. Miltinio teatre repetavo L. M. Zaikausko režisuotame spektaklyje „Mergaitės svajonė“. Teisėsaugos pareigūnams mergina nurodė, kad per repeticijas režisierius ir teatro direktorius ne kartą jai minėjo, jog po spektaklio premjeros ji turės su juo „permiegoti“, tokiu būdu atsidėkodama už repeticijas. Pasak E. Račkytės, L. M. Zaikauskas jai sakė, kad tik turėdama lytinių santykių su juo ji bus žvaigždė, jei ne, bus priversta išeiti iš darbo.

Šiuo metu Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmuose nagrinėjama L. M. Zaikausko byla, kurioje jam pateikti kaltinimai dėl seksualinio nusikaltimo.

Byla teisme nagrinėjama uždaruose posėdžiuose. L. M. Zaikauskas kaltu neprisipažįsta.

Už vertimą lytiškai santykiauti Baudžiamasis kodeksas numato areštą arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

E. Račkytės drąsa L. M. Zaikauskui kainavo ir karjerą J. Miltinio dramos teatre. Jame patikrinimą atlikusi Kultūros ministeriją skandalingai išgarsėjusį vadovą atleido iš pareigų.

Menininkas su tokiu darbdavės sprendimu nesutinka ir su Kultūros ministerija bylinėjasi Panevėžio apylinkės teisme.

Komentarai

  • Ir begalinė žmonių pagarba. Nusilenkiu drąsiai merginai – daug drąsesnei už vyrus.

  • nu-zuikauskas norejo gaut for free…?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų