Sesės Viltė ir Unė Narkūnaitės. R. Lukoševičiaus nuotr.

Zarasuose – galingas dvynių finišas

Lietuvos triatlono taurės sezonas įgavo pagreitį: pirmam etapui triatlono bendruomenė rinkosi Vakarų Lietuvos mieste Tauragėje, o praėjusį šeštadienį pirmąkart triatlono varžybos vyko Zarasuose.

Čia beveik 200 triatlono entuziastų išbandė jėgas skirtingose distancijose. Nemažas būrys atvyko iš Panevėžio. Pagrindinėje olimpinėje distancijoje (1500 m plaukimas, 40 km dviračiu, 10 km bėgimas) trečią vietą kiek netikėtai užėmė  panevėžietė Unė Narkūnaitė („Darna“) – 2.40:31 val.

Ją lenkė tik vilnietė Inga Aukselytė („Antaris Team“), kuri olimpinę distanciją įveikė per 2.30:29 min., antrą vietą užėmė Inga Paplauskė („Ju2ju2“) – 2.34:47 min. Ketvirta liko pasaulio dvigubo ultratriatlono vicečempionė Alina Ranceva.

Vyrų įskaitoje pergalę iškovojo praėjusių metų triatlono taurės bendros įskaitos nugalėtojas Tautvydas Barštys („KG-Group“). Kaunietis visą distanciją įveikė per 2 val. 6:09 min.

Perpus trumpesnę sprinto distanciją (750 m plaukimas, 20 km dviračiu, 5 km bėgimas) pirmas įveikė Gediminas Pajėda („AplenkSave.lt“/Vilnius) – 1.06:18 val. Antrą vietą užėmė panevėžietis Tadas Cesevičius („Darna“) – 1.07:45 val.

Moterų įskaitoje prizininkių pakylos pirmas dvi vietas okupavo jaunos panevėžietės: pergalę iškovojo Unės sesuo Viltė Narkūnaitė („Darna“) – 1.21:43 val., antrą poziciją užėmė Karolina Lukšytė (Panevėžio triatlono klubas) – 1.22:02 val.

Prizininkų pakylą per „TRI-FUN“ apdovanojimus užėmė panevėžiečiai.

Mėgėjams ir pradedantiesiems skirtoje trasoje kiek netikėtai startavo Europos jaunių čempionu 2016 m. tapęs Titas Pumputis. Jis porą mėnesių gydėsi plaštakos traumą ir tik varžybų išvakarėse nusprendė startuoti šioje „TRI-FUN“ rungtyje, kur dalyviams reikėjo 200 m plaukti, 10 km minti dviratį ir 2,5 km bėgti. Panevėžio triatlono klubo narys šią rungtį įveikė per 34:15 min.

Antrą vietą užėmė jo klubietis Dainius Kanaporis –34:28 min., trečią rezultatą apskritai pademonstravo panevėžietė Beatričė Vinciūnaitė („Darna“, 36:34 min.). Žinoma, ji nugalėjo merginų įskaitoje. O vyrų įskaitoje trečią vietą iškovojo Kasparas Apkievičius (Panevėžio triatlono klubas) – 37:06 min. Merginų įskaitoje antrą vietą užėmė Deimantė Barzdenytė (Panevėžio triatlono klubas, 39:14 min.), trečia – Brigita Šniukštaitė („Darna“, 39:54 min.).

Trečiasis Lietuvos triatlono taurės etapas vyks Jonavoje liepos 22 dieną. Triatlono taurę sudaro penkios atskiros varžybos, po kurių sumuojami taškai bendrai įskaitai.