Dainius Labutis (ELTA) nuotr.

Apie pilietybės atėmimą dėl karo rėmimo: nemanau, kad Lietuvai tai labai aktualu

Apie pilietybės atėmimą dėl karo rėmimo: nemanau, kad Lietuvai tai labai aktualu

Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, Lietuvai nėra labai aktualu svarstyti ir pasekti Latvijos pavyzdžiu priimant pataisas, numatančias atimti pilietybę iš asmenų, remiančių karo ar kitokius tarptautinius nusikaltimus prieš kitą demokratinę valstybę.

Anot ministrės pirmininkės, pilietybė gali būti atimta tik iš asmens, turinčio daugiau nei vieną pilietybę.
„Negalime atimti pilietybės iš žmogaus, kuris neturi jokios kitos pilietybės. Tas įstatymas galioja labiau tiems žmonėms, kurie turi Latvijos pilietybę ir kitą pilietybę. Turbūt neretai ta pilietybė gali būti galbūt ir Rusijos pilietybė, nes buvo toks laikotarpis, kai pilietybė buvo suteikiama turbūt lengvesnėmis sąlygomis, už tam tikrus turtinius, galbūt kažkokius investicinius sprendimus. Tai aš nemanau, kad čia mums yra labai aktualus svarstyti klausimas“, – antradienį Seime žurnalistams teigė I. Šimonytė.
ELTA primena, kad ketvirtadienį Latvijos parlamentas pritarė Pilietybės įstatymo pataisoms, kuriose numatoma, kad iš asmenų, remiančių karo ar kitokius tarptautinius nusikaltimus prieš kitą demokratinę valstybę, gali būti atimta Latvijos pilietybė.

Latvijos pilietybė bus atimama, jei asmuo teikė didelę finansinę, materialinę, propagandinę, technologinę ar kitokią paramą valstybėms ar asmenims, kurie vykdė veiklą, įskaitant genocidą, nusikaltimus taikai, nusikaltimus žmoniškumui, karo nusikaltimus, kenkiančią demokratinių valstybių teritoriniam vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei. Tai bus galima daryti ir tais atvejais, kai asmuo pats dalyvavo minėtoje veikloje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų