P. ŽIDONIO nuotr.

Apie Nepriklausomybės dešimtmečius – per tapybą

Apie Nepriklausomybės dešimtmečius – per tapybą

Pačioje Panevėžio širdyje, Laisvės aikštėje, įsikūrusioje Galerijoje XX aukštaičiams prisistato klaipėdiškiai.

Šešetas uostamiestyje gyvenančių ir kuriančių tapytojų savo poziciją apie tris nepriklausomos Lietuvos dešimtmečius išreiškė grupinėje parodoje „Pozicija“.

Ji skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti.

Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpis padarė įtaką dabartinei meno veiklai bei autorių gyvenimui. Menininkai, atstovaujantys naujajai (Rodionas Petrovas), viduriniajai (Saulė Želnytė, Dalia Čistovaitė, Vitalija Petraitytė) bei vyresniajai (Antanas Garjonas, Virginijus Viningas) kartoms, pareikšdami savo poziciją kartu siekia laužyti, ardyti nusistovėjusias dogmas, trukdančias kūrėjui, kaip individualybei, skleisti savo požiūrį į esamą situaciją. Tapytojus sieja ir skiria skirtinga patirtis, bet nesikeičia vienas esminis dalykas – laisvė. Laisvė kurti, kalbėti, reikšti jausmus ir pareikšti savo poziciją.

Pasak parodos kuratorės Vitalijos Petraitytės, Klaipėdos tapytojai ne tik ryškios asmenybės, bet ir aktyviai dalyvaujantys parodose. Jų kūryba išsiskiria spalvų gausa, potėpio stiprumu. „Parodoje eksponuojami darbai, kurti 1991‒2020 m. laikotarpiu. Norėjau surinkti ir parodyti darbų ir iš ankstesnių kūrybos laikotarpių. Tapytojai skirtingi ir saviti, tuo galime tik pasidžiaugti ir visiems tai parodyti. Nors Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio ir Klaipėdos skyriai įkurti prieš 50 metų, Klaipėdos ‒ 7-ajame, o Panevėžio ‒ 8-ajame ano šimtmečio dešimtmečiuose, tai yra pirmasis minėtų skyrių meninis bendradarbiavimas“, ‒ teigė V. Petraitytė.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų