Apgailestauja, kad Visagine neiškilo planuota atominė elektrinė: elektros kaina būtų kur kas mažesnė

Apgailestauja, kad Visagine neiškilo planuota atominė elektrinė: elektros kaina būtų kur kas mažesnė

Energetikos ministras Dainius Kreivys apgailestauja, kad Lietuva taip ir nepasistatė planuotos atominės elektrinės.

Pasak jo, jei Visagine būtų iškilusi nauja atominė elektrinė, lietuviai dabar galėtų tikėtis kur kas mažesnių elektros kainų.

„Visagino atominės elektrinės kaina buvo projektuojama apie 68 eurų megavatvalandei. Šiai dienai rinkoje kainą turime 6-7 kartus didesnę. Plius turime Astravo atominę elektrinę. Jeigu turėtume Visagino – nebūtų Astravo“, – Prezidentūros prieigose antradienį sakė energetikos ministras.

Todėl, pažymėjo D. Kreivys, prieš dešimtmetį priimtas sprendimas nestatyti Visagino atominės elektrinės buvo abejotinas.

„Saugumo požiūriu, aš manau, sprendimas yra abejotinas ir, aš manau, kad nemažai klaidinimo buvo tuo metu politinėje erdvėje“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad 2012 m. spalį Lietuvoje vyko patariamojo pobūdžio referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybos šalyje. 34,09 proc. dalyvavusių pritarė atominės elektrinės statybai, 62,68 proc. − nepritarė.

Praėjusią savaitę dėl to apgailestavo ir europarlamentaras Andrius Kubilius. Anot jo, dabar aišku, kad konservatorių palaikytas projektas dėl Visagino atominės elektrinės statymo buvo teisingas sprendimas. Todėl, aiškino jis, reikėtų neužmiršti konservatorių oponentų, prieš dešimtmetį agitavusių prieš naują atominę elektrinę šalyje.

Komentarai

  • as tai apgailestauju kad su austreviciaus pagalba uzdare senaja ,juk buvo modernizuota kitur dirba gerokai senesnes ,bet apie savas klaidas nesneka .juk buvo tuo metu valdzioje dauguma dabartiniu partiju atstovu

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų