P. Židonio nuotr.

Apgadintas tiltas laukia atoslūgio

Apgadintas tiltas laukia atoslūgio

Tamsiuoju paros metu iš tolo šviesdavęs vienas gražiausių Panevėžio tiltų, jungiantis Kultūros ir poilsio parką su pramonine miesto dalimi, aptemo.

Kultūros ir poilsio parką vagojančio Nevėžio krantus jungiančio tilto vienoje pusėje nebešviečia nė viena „ledinė“ lempa, kitoje šviesą skleidžia vos kelios.

Dalį šviestuvų „patvarkė“ chuliganai, kitos lempos perdegė pačios.

Tokiu tamsiu tiltu panevėžiečiams teks vaikščioti dar kurį laiką. Meistrai teigia, jog remontuoti apšvietimą šiuo metu trukdo ištvinęs Nevėžis.

Tamsiuoju paros metu šviečia vos keletas šio tilto per Nevėžį šviestuvų. P. Židonio nuotr.

Remontą stabdo Nevėžis

Už Panevėžio viešųjų erdvių apšvietimą atsakingos bendrovės „Panevėžio gatvės“ direktorius Arvydas Zapalskis teigia, jog prieš aštuonerius metus sumontuotą pėsčiųjų tilto per Nevėžį apšvietimą neretai sugadina chuliganai.

Tačiau šįkart dalis tilto lempų užgeso ir dėl kitos priežasties.

„Tos tilto pusės, kurioje nebešviečia nė viena lempa, gedimai techniniai. Kad juos sutvarkytų, meistrams reikia nuo kranto specialia technika iki tilto pakilti į šešių metrų aukštį. Dabar, kai upėje pakilęs vandens lygis, to padaryti neįmanoma“, – aiškino A. Zapalskis.

Anot jo, techniniai šio tilto apšvietimo gedimai gana reti. O štai chuliganai pirštus prie jo prikiša tikrai dažnai.

O sugadintą tilto apšvietimą elektrikams sutvarkyti nėra paprasta pirmiausia dėl sudėtingo priėjimo.

Bausmės išvengia

Pasak A. Zapalskio, ne vien tilto apšvietimas, bet ir kiti Kultūros ir poilsio parko šviestuvai tapę chuliganų taikiniu.

Šiuo metu sugadinta dauguma parko šviestuvų netoli vadinamosios ekstremalų aikštelės prie didžiojo tako.

„Gadinami neaukšti šviestuvai, kuriuos nesunku pasiekti“, – pažymi „Panevėžio gatvių“ direktorius. Tačiau jis negirdėjęs, kad būtų sulaikytas bent vienas turto niokotojas ir būtų pareikalauta atlyginti nuostolius.

Panevėžio pasididžiavimas Kultūros ir poilsio parkas traukia ne tik ieškančius atgaivos mieste, bet ir vandalus. P. Židonio nuotr.

Vandalų taikiniai

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiasis specialistas Arvydas Šatas patvirtino, jog labiausiai mieste kenčia šviestuvai, įrengti metro ir mažesniame aukštyje.

O labiausiai vandalus traukia, pasak specialisto, prieš penkerius metus sutvarkytas Kultūros ir poilsio parkas.

Nukenčia ne tik tilto per Nevėžį šviestuvai. Gadinamas ir pačiame parke per bevardį upeliuką nutiesto tiltelio apšvietimas, niokojamos stiklinių parko terasų „ledinės“ lempos.

Prie ekstremalų aikštelės esantys apšvietimo stovai, pasak A. Šato, išspardyti, sudaužyti, tad juos teks keisti naujais.

„Ne taip seniai vandalai laužė prie „Ekrano“ marių esančius šviestuvus. Bet pastaruoju metu ten jie lyg ir aprimo, šviestuvai palikti ramybėje, tik kažin ar ilgam“, – piktinosi Savivaldybės specialistas.

Apšviestas taupiosiomis lempomis

Viešųjų erdvių šviestuvai pastaraisiais metais pakeisti naujais, ekonomiškais. Seno modelio lempų Panevėžyje šviečia mažiau nei vienas procentas.

Tačiau ir įvykdžius šiuos pokyčius apšviesti miestą nėra pigu. Vien sausį miesto biudžetui tai kainavo 65 tūkstančius eurų.

Apgadintam pėsčiųjų tiltui per Nevėžį, nutiestam nuo Kultūros ir poilsio parko, šiemet sueina keturios dešimtys metų.

Kapitališkai jis sutvarkytas 2015-ųjų rudenį. Tvarkymo darbai atsiėjo 540 tūkstančių eurų.

Tilte sumontuota per šimtą vadinamųjų „ledinių“ lempų – šviesos diodų.

O viso Kultūros ir poilsio parko apšvietimas atnaujintas kiek vėliau nei tilto – 2017-aisiais. Tuomet nušvito parko pėsčiųjų ir dviračių takai, treniruočių, vaikų žaidimo aikštelės. Švietė terasų, sumontuotų prie pat Nevėžio upės, taip pat tilto per neįvardytą upelį turėklai. Vasaromis šviečia ir šokantis šio parko fontanas.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų