2017 m. gražiausiai tvarkomų sodybų apžiūros-konkurso nugalėtojai apdovanoti Savivaldybės prizais ir diplomais.

Apdovanoti gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkai

Apdovanoti gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkai

Metams baigiantis Panevėžio rajono savivaldybėje tradiciškai pagerbiami gražiausiai tvarkomų sodybų savininkai. Jų pasveikinimo šventė šeštadienį, gruodžio 9 d., prasidėjo Krekenavos regioninio parko lankytojų centre.

2017 m. gražiausiai tvarkomų sodybų apžiūros-konkurso nugalėtojus pasveikino ir apdovanojo Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, mero pavaduotojas Antanas Pocius.

Pasidžiaugti laureatų indėliu į gimtojo krašto gražinimą, aplinkos puoselėjimą, bendraujant praleisti laisvadienį atvyko seniūnai, Savivaldybės administracijos atstovai.

Apžiūros-konkurso laureatus pristatė vertinimo komisijos pirmininkas Architektūros skyriaus vedėjas Saulius Glinskis. Jis pažymėjo, kad komisijos nariai, kartu su seniūnais aplankę maždaug pusšimtį sodybų, turėjo nelengvą užduotį atrinkti geriausias iš geriausiųjų, nes daugelis jų sužavėjo savo grožiu, skoningai ir su meile puoselėjama aplinka.

Sodybos vertintos trijose kategorijose – miesto ir (ar) miestelių, kaimų bei vienkiemių sodybų.

Miesto ir (ar) miestelių sodybų kategorijoje gražiausiai tvarkoma pripažinta Virginijos ir Vilhelmo Astrauskų sodyba Krekenavos seniūnijoje, Krekenavos miestelyje.

Antra vieta skirta Miežiškių seniūnijoje, Miežiškių miestelyje gyvenančių Stasės ir Vytauto Petro Rusilų sodybai.

Trečia vieta atiteko Ramygalos seniūnijos Ramygalos miesto gyventojams Vilei ir Vidui Grakauskams.

Kaimų sodybų kategorijoje aukščiausiai įvertinta Aivos ir Rolando Zupkų sodyba Vadoklių seniūnijos Jotainių kaime.

Antra vieta skirta Velžio seniūnijos Velželio kaime gyvenančiai Aldonai Grigaliūnienei.

Trečią vietą pelnė Odetos ir Martyno Petrauskų sodyba Panevėžio seniūnijos Paežerio I kaime.

Paįstrio seniūnijoje, Puodžiūnų kaime gyvenantys Irena ir Bronius Vaitkai apdovanoti už šeimininkišką požiūrį į gyvenamąją aplinką bei jos gražinimą ir puoselėjimą. Mintis įsteigti šią papildomą nominaciją komisijos nariams kilo apsilankius sutuoktinių sodyboje, kuri yra ne jų privati nuosavybė, o socialinis būstas. Nepaisant to, aplinką sutuoktiniai puoselėja su didele meile ir rūpestingai, stebindami ne tik darbštumu, bet ir menine išmone.

Vienkiemių sodybų kategorijoje pirmoji vieta skirta Algio Garškos sodybai Miežiškių seniūnijos Birentiškio kaime.

Antra vieta atiteko Upytės seniūnijos Tarnagalos kaimo gyventojams Giletai ir Jonui Abloževičiams.

Trečią vietą pelnė Virginijos ir Kęstučio Mincių sodyba Ramygalos seniūnijos Barklainių I kaime.

Meras P. Žagunis padėkojo laureatams ir pasidžiaugė, kad tarp jų – ne tik brandaus amžiaus žmonės, bet ir jaunos šeimos, aplinkos puoselėjimo tradicijas perteikiančios ir savo mažiems vaikams.

„Jūs suteikiate viltį, kad mūsų kaimai ir miesteliai ne tuštės, o taps dar gražesni ir patrauklesni jūsų darbščių rankų dėka“, – sakė meras ir visiems linkėjo kūrybingumo ir entuziazmo puoselėjant savo sodybas ir kartu visą kraštą, stiprinant kraštovaizdžio kūrimo tradicijas, išsaugant mažosios architektūros sodybose savitumą.

Nugalėtojams įteikti Savivaldybės įsteigti prizai ir diplomai. Renginio dalyviai apžiūrėjo Krekenavos regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją, pasigrožėjo gamta iš apžvalgos bokšto aukštybių.

Paskui šventė persikėlė į Radviliškių kaime įsikūrusią Audronės ir Albino Kisielių sodybą. Svečiams buvo pristatyta edukacinė programa „Duonos kelias“. Renginio dalyviai autentiškoje aplinkoje susipažino su lietuviškos duonos kepimo tradicijomis, turėjo galimybę savo rankomis padaryti ir išsikepti po naminės duonos kepaliuką, vaišinosi kultūrinio paveldo patiekalais.

Panevėžio rajono savivaldybėje gražiausiai tvarkomų sodybų konkursas-apžiūra organizuojama jau beveik du dešimtmečius. Šiuo renginiu siekiama skatinti rajono gyventojus tvarkyti ir gražinti savo sodybų bei gimtojo krašto aplinką, ugdyti bendruomeniškumą, kūrybingumą, skleisti ir skatinti gerus tvarkymosi pavyzdžius, puoselėti kraštovaizdžio tvarkymo tradicijas.

Komentarai

  • Smagu, kad zmones tvarkosi, tik jau foto pagailejot, pavardes nieko nesako, o graziu vaizdu noretusi pamatyti…Ar tai taip sudetinga???

    • Kada panevezio valdininkai sutvarkys elisono gatve, baisu net vaziuoti, duobes metro didumo asfalte, kol kas neuzsimus,tol nieko ir nedarys

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų