Apdovanojimai signatarams iš panevėžiečio menininko rankų

Apdovanojimai signatarams iš panevėžiečio menininko rankų

Dėl koronaviruso karantino Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio minėjimas Seime buvo perkeltas į šį rudenį. Tokios sukakties proga pagerbtiems Nepriklausomybės Akto signatarams, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatams, susirinkusiems į iškilmingą renginį, įteikti išskirtiniai apdovanojimai iš garsiojo stiklo virtuozo – panevėžiečio menininko Remigijaus Kriuko krosnies.

Į oficialų renginį Seime pakviesta daugiau nei šimtas esamų ir buvusių valstybės vadovų, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatų, mirusių signatarų ir deputatų artimųjų, Seimo frakcijų atstovų, užsienio šalių ambasadorių, reziduojančių Lietuvoje.

Susirinkusieji dar kartą prisiminė istorinius 1990-ųjų įvykius.

„Svarsčiau, kokios spalvos yra Lietuva.“

R. Kriukas

Iš renginio garbės svečiai išėjo nešini unikalia Seimo dovana už indėlį į valstybės laisvę. Meninio stiklo skulptūras R. Kriukas kūrė ištisus metus.

„Jaučiau didelę atsakomybę kurdamas šią Lietuvai ypatingą datą ženklinantį kūrinį. Svarsčiau, kokios spalvos yra Lietuva. Geltonos? Žalios? Raudonos? Ji tokia įvairiaspalvė. O gal ji auksinė? Tikriausiai ji – Baltijos aukso gintaro spalvos. Gintaro lašelis, apgaubtas skaidria ir tyra ašara, su trimis nugludintomis, istorija išrašytomis plokštumomis, simbolizuojančiomis tris mūsų atkurtos nepriklausomybės dešimtmečius, mūsų trispalvę, tikėjimo ir ryžto nepraradusias tris rankomis susikibusias Baltijos seseris. Te šie simboliniai Lietuvos – šalies, kur lietūs lyja, stikliniai lašai džiugina kiekvieną jūsų, išsaugodami gyvą atmintį ateities kartoms“, – susirinkusiuosius Seime sveikino R. Kriukas

Stiklo menininkas dėkojo signatarams, laisvai Lietuvai, kad šiandien gali kurti nevaržomas.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarams, Aukščiausiosios Tarybos- Atkuriamojo Seimo deputatams įteikta dovana, sukurta Panevėžio stiklo menininko R. Kriuko. „Sekundės“ nuotr.

Komentarai

 • Sklido kalbos, kad šita nuotraukoje KGB tarnavo. Įdomu kokias praeities nuodėmes slepia Pranckietis. Seimas slepia kagėbistus, ypač, konservatoriai priešinasi, nes, tikriausiai tarp jų nemažai kagėbistų.

  • už šmeištą teks atsakyti reiks, net ir toks Urbšys ir tas kitą savaitę dėl šmeižto į teismą kelią minti pradės

   • Atsakyti
   • Jūs sovietiniai labai norėtumėte visiems burnas užčiaupti, skundimas jūsų kraujyje įaugęs, taip ir tampote žmones po teismus, bet galiausiai teismas pasako, kad už nuomones kol kas nebaudžiama.

   • laisvaslaikrastis.lt/vytautas-jurevicius-esu-tikras-kad-laima-andrikiene-toliau-vykdys-kgb-uzduotis/

 • Labai graži menininko kalba. Labai jautri ir pilna meilės.

  • Atsakyti
  • Abu Jūs esate nuostabūs!

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų