Anykščių rajone užsiliepsnojus namui žuvo keturi žmonės (atnaujinta)

Anykščių rajone užsiliepsnojus namui žuvo keturi žmonės (atnaujinta)

Kraupi nelaimė Anykščių rajone. Kilus gaisrui gyvenamajame name, žuvo keturi žmonės.

Bendrasis pagalbos centras pranešimo apie Kavarsko seniūnijos Budrių kaime liepsnojantį individualų gyvenamą sulaukė naktį į trečiadienį, apie 1.49 val.

Į nelaimės vietą atvykus gelbėtojams, dviejų aukštų medinis namas su plytomis apmūryta mansarda jau degė atvira liepsna.

Dar iki atvykstant gelbėtojams, du gyventojai jau buvo iššokę pro antrojo aukšto langus, dar vienas išėjęs iš pirmojo aukšto.

Ugniagesiai darbą pradėjo 2.14 val. Apmalšinę liepsnas, gaisravietėje atsivėrė klaikus vaizdas: apie 3.41 val. rastas žmogaus kūnas, 5.29 val. rastas antras žmogaus kūnas, dar po kelių minučių gaisravietėje ir trečias, o 5.54 val.  – ketvirtas kūnas. Žuvusieji – jauna moteris ir trys mažamečiai. Liepsnos pasiglemžė 2020 m., 2012 m., 2015 m. gimusių vaikų ir 2001 m. gimusios merginos gyvybes.

Pasak  Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniojo inspektoriaus Lauryno Gabrilavičiaus, dar nėra aišku, kuriame aukšte kilo gaisras.

„Labai skaudu, kad gaisre žuvo žmonės. Nustatyti gaisro priežastį iškviesti Gaisrinių tyrimų centro specialistai. Pirminiais duomenimis,vakar vakare,  apie 23 val., dar buvo kūrenama krosnis“, – teigė L. Gabrilavičius.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad norint apsisaugoti nuo žūties gaisre, būtina namuose įsirengti dūmų detektorių, kuris garsiniu signalu įspėtų apie įsiplieskusią ugnį. Deja, ugniagesių gelbėtojų duomenimis, būstuose dūmų detektorių iki šiol nėra įsirengę apie 38 proc. gyventojų.

Pagrindinės žūčių gaisruose priežastys – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai bei gedimai, neatsargus rūkymas, neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai, pašalinis ugnies šaltinis ir kt.

Užuojautą dėl tragedijos Anykščių rajone pareiškė prezidentas Gitanas Nausėda, pavadinęs tai didžiule nelaime.

„Didžiulė nelaimė Anykščių rajone. Ypač skaudu, kai užgęsta vaikų gyvybės. Reiškiu didžiausią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems“, – feisbuke rašė prezidentas.

 

Galerija

Komentarai

  • seima gere, gyveno is vaiku pinigu. kur ziurejo seniunijos darbuotojai, dabar sako, kad gera seima, suka uodegas kaip imanydami. Geda seniunijai, kad nesutvarko gerianciu ir vaikus skriaudzianciu. Tegu eina dirbti, liko visi dideli, tegu zino kaip uzdirbami pinigai. Jokiu auku negalima rinkti, jie pragers, jiems reikia prieziuros ir labai rimtos.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų