Kęstutis Tubis "Panevėžio balso" nuotr.

Anykščių meras nušalintas nuo pareigų

Anykščių meras nušalintas nuo pareigų

Teismas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros prašymą ir Anykščių rajono merui Kęstučiui Tubiui skyrė nušalinimą nuo pareigų 3 mėnesiams.

Jam taip pat skirtos ir kardomosios priemonės – 10 tūkst. eurų užstatas, rašytinis pasižadėjimas neišvykti, draudimas bendrauti su tam tikrais asmenimis bei lankytis Anykščių rajono savivaldybės administracijos pastate.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu Anykščių rajono savivaldybėje. Pirmadienį sulaikytas Anykščių rajono meras K. Tubis, jam buvo pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.

Įtariama, kad Anykščių rajono savivaldybėje galimai buvo susitarta priimti bei priimta kyšių iš kai kurių verslo atstovų. Verslininkams, kaip įtariama, buvo pažadėta priimti naudingus sprendimus, paveikiant Anykščių rajono savivaldybės valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai arba neteisėtai veiktų ir sudarytų išskirtines sąlygas, naudingas jų verslui, pavyzdžiui, dėl disponavimo žemės sklypu, dėl paramos verslo plėtrai.

Atlikdami procesinius veiksmus, STT Panevėžio valdybos pareigūnai iš Anykščių rajono savivaldybės paėmė tyrimui reikšmingų dokumentų. Buvo atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose bei namuose.

Antradienį ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti prokurorė D. Markauskienė kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismą, prašydama nušalinti Anykščių rajono merą K. T. nuo pareigų trims mėnesiams. Teismas šį prokurorės prašymą patenkino. Šiandien K. Tubiui taip pat skirtos kelios kardomosios priemonės.

Komentarai

  • Приплыли понас милицининкас. 😉

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų