„SEKUNDĖS“ ARCHYVO nuotr.

Antroji vakcinų nuo gripo siunta gauta, bet ar užteks?

Antroji vakcinų nuo gripo siunta gauta, bet ar užteks?

Gydymo įstaigoms skundžiantis, kad trūksta vakcinų nuo gripo, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad antroji siunta netrukus pasieks sveikatos įstaigas.

„Antroji ta siunta, didesnė, yra gauta ir jinai jau keliauja į gydymo įstaigas. Artimiausiu metu jas pasieks“, – šeštadienį LRT radijui teigė ministras.

„Ar jos užteks, ar ne, labai sudėtinga dabar yra dar pasakyti.  Nes gydymo įstaigos planuoja poreikius, tai ar tinkamai susiplanavo, pamatysime tikrai eigoje“, – sakė A. Veryga.

Pasak jo, vakcinų pritrūko dėl šiemet smarkiai išaugusio gyventojų noro skiepytis.

Vakcinos įprastai Lietuvą pasiekia per kelis kartus.

Iš viso 2019–2020 metų gripo sezonui nupirkta daugiau nei 144 000 keturvalentės vakcinos dozių, skirtų rizikos grupėms.

BNS anksčiau skelbė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenis, kad 2018–2019 sezono metu nustatytas 49 661 gripo atvejis, mirė 26 žmonės. Valstybės lėšomis pasiskiepijo kiek daugiau nei 129 000 gyventojų, savo lėšomis – kiek daugiau nei 29 000 žmonių.

Šiemet Valstybinė ligonių kasa naujam gripo sezonui nupirko beveik 13 000 daugiau gripo vakcinos dozių nei pernai.

Iš viso 2019–2020 metų gripo sezonui už beveik 900 tūkst. eurų nupirkta daugiau nei 144 000 keturvalentės vakcinos dozių, skirtų rizikos grupėms.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų