Seimą renka vangiai

Seimą renka vangiai

 

Vangiai prasidėję Seimo rinkimai ir toliau, regis, rinkėjų didesnio susidomėjimo nesulaukia. Antrojo turo išankstinis balsavimas Panevėžio mieste vis dar toks pats neaktyvus – pasak rinkimų komisijų narių, balsuoti einama, regis, be didelio ūpo.

Pirmadienį prasidėjo pakartotinis balsavimas iš anksto antrajame Seimo rinkimų ture. Šį kartą parlamentarai renkami tik vienmandatėse rinkimų apygardose.

Panevėžio krašto visose keturiose apygardose kova vyksta tarp dviejų partijų – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatų.

Tačiau skirtingų ideologijų politinės jėgos rinkėjų kovingumo kol kas nesužadino.

Panevėžio Vakarinėje rinkimų apygardoje pirmadienį iki pietų savo balsą buvo atidavę per 150 rinkėjų. Miesto Savivaldybėje organizuojamas balsavimas vyko visiškai ramiai: be eilių, be skubėjimo.

„Kaip ir per pirmąjį turą, taip ir dabar rinkėjų aktyvumas mažas – ateina vienas kitas. Gal srautai padidės nuo antradienio? Pastebime, kad kai kurie iš viso vos prisivertė ateiti iš pareigos, nebenorėjo gaišti laiko, nusivylė pirmojo turo rezultatais“, – kalbėjo Panevėžio Vakarinės rinkimų apygardos pirmininkė Danutė Ragažinskaitė.

Nekeičia arklių

Į Panevėžio vakarinę apygardą pirmąją išankstinio balsavimo dieną užsukusi panevėžietė Aleksandra pasakojo net nustebusi, kad nereikėjo eilėje stovėti.

„Net pagalvojau, kad kažką sumaišiau: gal ne čia išankstinis balsavimas ar dar ne ta diena. Visai žmonių nėra. Iš tiesų senam žmogui gal ir geriau balsuoti iš anksto – tiek neišvargina“, – sako Danutės rinkimų apylinkės rinkėja.

Aleksandra prisipažino atėjusi pratęsti savo pradėtos misijos ir balsavo už tuos pačius kandidatus kaip pirmame ture.

Iš anksto atiduoti balsą už lemiamoje politinėje kovoje dėl Seimo nario mandato susirungusius kandidatus nusprendė ir panevėžietis Rimantas su žmona. Jiedu taip pat teigė liekantys su ankstesne nuomone: nuo pirmojo rinkimų turo favorito nepakeitė kitu.

„Negalima arklių keisti bėgimo trasoje. Mano toks amžius, kad reikia pastovumo“, – juokavo Rimantas, tikėdamas pasirinkto politiko sėkme.

Nenuspėjama baigtis

Nė vieno iš dviejų likusių kandidatų savo apygardoje visa širdimi nepalaiko panevėžietė Vidutė. Ji teigė pasirinkusi mažiau nepatinkantį variantą.

„Visiškai nebeaišku, kaip šitie rinkimai susidėlios. Kas balsavo už kitas partijas, manau, eis prieš pirmojo etapo lyderius. Be to, visi nori jungtis, tai tikrai sunku nuspėti baigtį“, – kalbėjo į Nevėžio rinkimų apygardą balsuoti atėjusi Vidutė.

Šioje apygardoje pirmadienį apie 15 val. jau buvo balsavę 206 asmenys. Prieš savaitę pirmąją rinkimų dieną čia iš anksto balsus buvo atidavę 203.

„Pirmadienis nebūna aktyvi rinkėjų diena. Aktyviausiai balsuojama trečiadienį ir ketvirtadienį. Bet lyginant su pirmu turu, balsavimas šįkart aktyvesnis“, – pastebi Nevėžio rinkimų apygardos pirmininkas Aušrys Valkūnas.

Kaip ir prieš dvi savaites, balsuoti iš anksto bus galima net keturias dienas – spalio 19-22 dienomis nuo 7 iki 20 valandos.

Rinkėjai, dėl įvairių priežasčių negalintys balsuoti rinkimų dieną, spalio 25-ąją, turi galimybę balsuoti iš anksto bet kurioje šalies savivaldybėje.

Galerija

Komentarai

 • tada balsuosiu už koncervatorius

  • Atsakyti
  • Todėl ir pabalsavau už Lukoševičių

   • Kai paskaičiau Matelio politinės reklamos buklete apie tai, kaip jis stengėsi už socialinio būsto įrengimą Aldonos gatvėje, tai jau nebežinau, ar galima į seimą rinkti taip stipriai atmintį praradus ?

    • toks stiprus troškimas į seimą kad jokios ribos ir jokios normos nebegalioja

    • Dieve dieve, iki kokių žemumų nusileido kartelė seimūnams Panevėžyje, jeigu vienintelis noras, kad į seimą išeitų tie, kurie bent jau netrukdys. Tegu tik netrukdo – ir bus gerai.

 • Kada bus įvestas priešlaikinis DYKADUONIŲ atšaukimas iš seimo?

 • Karbofoso tankai nepraeis

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų