P. Židonio nuotr.

Ant vandens bombos

Ant vandens bombos

Skaitytojo pasiūlyta tema

Visai ne žiemiškai prasidėjusi naujų metų pradžia kai kuriuos dembaviškius privertė skubiai tuštinti rūsius ir garažus.

Per visą Dembavą vingiuojantis griovys jau ne kartą pavasarį buvo ištvinęs ir apsėmęs gyvenamuosius namus. Panevėžio rajono savivaldybė žino, kad bėda kartojasi jau kone du dešimtmečius, tačiau jos nesprendžia.

Kaip pasakojo Dembavoje, Vykinto gatvėje gyvenantis Rimas Butkevičius, pirmadienį griovys, tekantis kone per visą gyvenvietę, buvo pilnutėlis – neliko nė pusmetrio, kad vanduo išsilietų iš krantų. Vietos gyventojai jau ne kartą patyrė, ką reiškia semiami garažai, rūsiai ir net kambariai.

Dembaviškiai su nerimu stebi orų prognozes – per gyvenvietę vingiuojantis griovys kėsinasi išsilieti iš krantų. P. Židonio nuotr.

„Žemė įšalusi, vanduo nesusigeria, nedaug trūksta, kad plūstelėtų į šalia stovinčius namus. Kai tik didesnis potvynis, taip ir kenčiame. Prieš keletą metų turėjome kritinę situaciją, kai griovyje nebeišsitekęs vanduo pradėjo veržtis į namus. Čia blogiau nei koronavirusas – nuo jo bent pasveikti gali, o iš vandens ištraukti baldai ar buitinė technika jau bus netinkama naudoti. Dabar keliame daiktus į viršų, slepiame maišuose, bet jeigu griovyje sparčiai pradės kilti vanduo, niekas nepadės“, – su nerimu orų prognozes stebi R. Butkevičius.

Visą straipsnį skaitykite sausio 5 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • O bombos rusų ar kiniečių gamybos?

  • Ir vėl šūdlaikraštis neturi apie ką rašyt…

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų