D. Petrakovo nuotr.

Ant teatro fasado – įspūdingas Vytis

Ant teatro fasado – įspūdingas Vytis

Jau visai netrukus – galbūt per šiųmetes Kalėdas, o jau per kitų metų Vasario 16-ąją tai tikrai, turėtų išskirtinai nušvisti Juozo Miltinio dramos teatro fasadas.

Sutarus Panevėžio savivaldybės ir šio teatro vadovams, ant pastato montuojamas specialus prožektorius, skirtingais vaizdais nušviesiantis teatro bokšto sieną. Per šios naujovės bandymus trečiadienio vakarą porai valandų ant teatro jau buvo iškilęs Lietuvos herbas – Vytis.

Pamačiusieji šviečiantį Vytį neabejojo, kad herbas primontuotas ir gerai apšviestas. Tačiau taip įspūdingai atrodė projekcinis vaizdas, skleidžiamas specialaus prožektoriaus. Planuojama, kad ateityje Vytis ant teatro fasado nušvis per valstybės šventes, o per miesto šventes teatras bus papuoštas šviečiančiu Panevėžio herbu. Kitu metu teatrui bus suteikta teisė rodyti šviečiantį paties J. Miltinio dramos teatro ženklą – logotipą.

Įspūdingai nušviesti teatro fasadą – miesto Savivaldybės idėja. J. Miltinio dramos teatro vadovo pavaduotojo Donato Petrakovo teigimu, atliekant bandymus, šviečiantis Vytis ant J. Miltinio dramos teatro jau buvo matyti kelias valandas vasaros pabaigoje, dviem valandom šis herbas nušvito ir dabar, tamsų lapkritį.

„Planuojama, kad vaizdas ant teatro būtų matomas tamsiu paros metu. Jis šviestų visą naktį, tai yra tiek, kiek veikia miesto apšvietimas“, – aiškino teatro vadovo pavaduotojas.

D. Petrakovas teigė, kad prožektorius, kurį planuojama primontuoti ant teatro stogo, veikia panašiai kaip veikdavo dabar jau senoviniais tapę buitiniai vaizdo projektoriai, į kuriuos būdavo įdedamos skaidrės, o optinių prietaisų išdidintą vaizdą matydavome ant kambario sienos.

Panašiu principu sukurtas, tik didesnes skaidres, pasak D. Petrakovo, rodys ir ant teatro sumontuotas prožektorius.

Būtų staigmena

Panevėžio savivaldybės dizaino specialistas Arvydas Narkevičius teigė, kad idėją savitais ženklais nušviesti J. Miltinio dramos teatro bokštą pirmasis išsakė miesto meras Rytis Račkauskas. Ją aptarus, o drauge gavus teatro vadovybės pritarimą, tai turėtų virsti realybe.

„Planavome, kad Vytis ant teatro nušvistų jau kitų metų Vasario 16-ąją. Tačiau gal pavyks padaryti staigmeną ir kokia nors ryškiaspalve skaidre teatras bus apšviestas per šiųmetes Kalėdas“, – teigė A. Narkevičius.

Taip galėtų nutikti, jei, pasak dizainerio, apšvietimo įranga prekiaujantys specialistai sutiktų ją miestui paskolinti Kalėdų šventėms. Nusipirkti tokios, kainuojančios apie 3000 eurų, šiemet jau nebepavyks: 2021-ųjų miesto biudžete tam nenumatyta lėšų.

Pirktų ir prožektorių, ir skaidrių

Kitąmet planuojama skelbti konkursą apšviesti visam savivaldybės pastatui, o drauge būtų perkamas ir prožektorius, reikalingas teatro bokštui. Taip pat tektų pirkti ir skaidres, kurių vaizdas būtų matomas ant teatro.

„Kai bus sumontuotas prožektorius, pats teatras galės pasirūpinti skaidrėmis, kurios, sakykim, pristatys spektaklius ar kitus teatro renginius“, – mano A. Narkevičius.

Jis pabrėžė, kad teatro bokštu vadinama išorinė jo scenos siena – itin tinkama sumanymui apšviesti ją vaizdais.

„Prožektorius, kurį ketinama įsigyti, gali rodyti ir judančius vaizdus, bet kol kas tokių rodyti neplanuojama. Džiugu bus matyti šviečiančius herbus“, – teigė dizaineris.

 

Dera su vėliava

Pirmojo šviečiančio vaizdo – Valstybės herbo parodymas ant teatro sienos, pasak A. Narkevičiaus, sutiktas palankiai: kas jį pamatė, džiaugėsi ir gyrė. Anot dizainerio, šviečiantis Vytis patiko ir miesto, ir teatro vadovams. Be to, jis itin dera su ant teatro bokšto plazdančia Lietuvos vėliava.

Šios vėliavos grožis – A. Narkevičiaus rūpestis. Nugairintų vėjų, blukinamų saulės, plaunamų lietaus trispalvių keisti jis teigė ant J. Miltinio dramos teatro stogo besiropščiantis kas porą mėnesių. Vėliava būtinai pakeičiama ir prieš valstybines šventes, tuomet keliama didelė – 4,5 x 6,8 metrų trispalvė. Šventėms praėjus, ji keičiama į kasdienę, kurios matmenys – 3 x 5 metro. Vėliava tamsoje taip pat plazda apšviesta ir iš tolo matoma.

 

Komentarai

  • Nu va kaip puiku! O aš jau norėjau pasiulyti jiems įsigyti didelį reklaminį televizoriu ant to bokšto dienos ir reklamuoti, kad ir spektaklio premjieras ir sukurti kokia video istorija apie Miltinį ir jo teatra! Sakyčiau tai iš tiesu, to ir reikėjo, nes tas pilnas bokštas nelabai žiurėjosi, o dabar manau bus puiku.

    • Atsakyti
  • Nuostabi idėja. 10 balų

  • Labai gražu bei patrijotiška.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų