Site icon sekunde.lt

Ant svarstyklių – krepšinio bilietų kainos

Nuo trečiadienio didžiuosiuose Lietuvos miestuose pradeda veikti pirmieji mobilūs koronaviruso patikros punktai.

 

Krepšinio sezonas dar tik prasidėjo, tačiau panevėžiečiai, užuot skaičiavę savo miesto komandos „Lietkabelis“ pergales, ėmėsi aiškintis, ar tik žiūrovai nepermoka už jos pasirodymus Panevėžio „Cido“ arenoje. Rungtynių organizatoriai tikina, esą bilietų į varžybas kainos nėra plėšikiškos, bet prasitaria, kad krepšinio žvaigždė Aukštaitijos sostinėje vis dėlto gęsta.

„Ar jums, ponai, neatrodo, kad apiplėšinėjate miestelėnus nustatydami neadekvačias kainas į krepšinio rungtynes? Gal galite argumentuoti tokias aukštas kainas? Vilniuje jos 40 procentų žemesnės. Kodėl panevėžiečiai už krepšinį moka nuo 12 eurų, o vilniečiai nuo 7 eurų?“ – tokį klausimą krepšinio rungtynes Panevėžyje organizuojančiai „Cido“ arenai pateikė vienas sporto aistruolių, panevėžietis Vidmantas Merkelis.

Trijų vaikų tėtis domisi įvairiomis sporto rungtynėmis, mėgsta futbolą, krepšinį ir itin palaiko savo miesto komandas.

„Jūs galite įsivaizduoti, kiek man kiekvieną kartą kainuotų atvesti savo šeimą pasižiūrėti rungtynių į „Cido“ areną? Abonemento neturiu įsigijęs, jo kaina kiekvienais metais šauna į viršų. Kaip suprantu, didžioji dalis žiūrovų dėl kainų atsisakė minties ateiti palaikyti komandos. Ne iš vieno girdėjau tokius pasipiktinimus“, – sako Vidmantas.

Pirmadienį arenoje krepšinį stebėjęs panevėžietis sako nesistebintis, kad į „Lietkabelio“ rungtynes susirenka itin mažai žiūrovų.

„Suprantama, kad ir nuo komandos priklauso varžybų lankomumas. Tačiau taip plėšikauti yra nesuvokiamas dalykas. Kodėl mūsų provincijoje laisvalaikio praleidimas atsieina brangiau nei didmiesčių gyventojams“, – piktinasi Vidmantas.

Kainų paletė

Peržvelgus kitų šalies arenų reklamuojamas kainas iš tiesų galima rasti bilietų į lietuvių komandų rungtynes su užsieniečiais ir nuo 5 eurų. Tačiau „Cido“ arenos direktorius Tomas Inčikas patikino, jog į kainų skirtumus reikia žiūrėti daug plačiau.

„Negerai, kai žmonės, neišsiaiškinę situacijos, vadovaudamiesi emocijomis, puola skųstis“, – pabrėžė direktorius.

Anot jo, pretenzijos, esą Panevėžys skriaudžia savo krepšinio sirgalius, – visiškai nepagrįstos.

„Tiesiog yra kitų rungtynių organizatorių rinkodaros triukai. Iš anksto į varžybas pakviečiama pigiau, bet galiausiai tiek „Lietuvos ryto“, tiek „Žalgirio“, tiek ir „Neptūno“ rungtynėse bilietai pasiekia 13–17 eurų ir netgi dar daugiau“, – teigė T. Inčikas.

Į Panevėžio komandos „Lietkabelis“ rungtynes žiūrovai esą taip pat kviečiami iš anksto. Taip, pasak pašnekovo, paprasčiau sutaupyti.

„Varžybų bilietų kainos pas mus gali prasidėti net nuo 2–3 eurų. Tiek moka abonementus visam sezonui į visas sporto rungtynes įsigiję aistruoliai. Jų mūsų arenoje per metus parduodame apie 1000 – sakė direktorius.– Be to, mūsų siūlomų abonementų į krepšinio rungtynes kaina – viena mažiausių Lietuvoje, o tarp geriausių šios sporto šakos komandų – bilietai patys pigiausi.“

Vienkartinis bilietas į krepšinio rungtynes Panevėžyje perkant iš anksto kainuoja nuo 7 iki 10 eurų. Varžybų dieną brangsta, priklausomai nuo varžovo. Kuo pastarasis stipresnis, tuo kaina aukštesnė.

Bilietų kainai įtakos, pasak T. Inčiko, turi ir pačios krepšinio komandos situacija.

„Ne paslaptis, kad „Lietkabelis“ negali lygintis su „Lietuvos rytu“ ar „Žalgiriu“. Mūsų komanda nėra taip dosniai finansuojama savo Savivaldybės, tačiau visi norime, kad Panevėžio klubas stabiliai žaistų tiek Lietuvos, tiek Europos turnyruose bei užimtų geras pozicijas“, – teigia T. Inčikas.

Anot jo, „Cido“ arena pusę už žiūrovų nupirktus bilietus gautų pajamų, atskaičiusi priklausančius mokesčius, skiria išlaidoms padengti, kitą pusę atiduoda krepšinio klubui.

„Šiais metais Panevėžio krepšininkų šūkis „Tu esi komanda“. Taigi, kas piktinasi, tikriausiai kartą per dešimtmetį ateina į vienas rungtynes, palygina jų kainą su kitų arenų reklamomis ir padaro išvadas. Gal geriau eurą primokėti, kad miesto krepšininkai žaistų dar geriau, o ne gailėti“, – kalbėjo direktorius.

Žiūrovų sumažėjo

Per sezoną Panevėžio „Cido“ arenoje įvyksta 30–35 krepšinio rungtynės. Netrukus startuos „FIBA“ Čempionų lyga ir „Lietkabelis“ savo namuose per šį turnyrą turės septynerias rungtynes. Į jas bilietų kaina svyruos nuo 10 iki 15 eurų.

„Tokios varžybos turi savų niuansų, joms reikia paruošti tinkamas sąlygas. Tačiau ir 15 eurų už europinio lygio reginį nėra brangu, tiek pat kavinėje Kijevo kotletas kainuoja“, – sako „Cido“ arenos vadovas.

Pasak T. Inčiko, panevėžiečius išlepino prieš du sezonus „Lietkabelio“ pasiekta antroji vieta Lietuvos krepšinio lygoje. Tokie rezultatai ir pačią areną prikėlė it feniksą iš pelenų.

„Kai krepšininkų rezultatai krenta, žiūrovų irgi mažėja“, – konstatavo T. Inčikas.

Į paprastesnes krepšinio rungtynes Panevėžio arenoje vidutiniškai susirenka per tūkstantį sirgalių, į svarbesnes – ir keli tūkstančiai. Tam įtakos taip pat turi rungtynių data, oras ir kitos aplinkybės.

Exit mobile version