Ant svarstyklių – krepšinio bilietų kainos

Ant svarstyklių – krepšinio bilietų kainos

 

Krepšinio sezonas dar tik prasidėjo, tačiau panevėžiečiai, užuot skaičiavę savo miesto komandos „Lietkabelis“ pergales, ėmėsi aiškintis, ar tik žiūrovai nepermoka už jos pasirodymus Panevėžio „Cido“ arenoje. Rungtynių organizatoriai tikina, esą bilietų į varžybas kainos nėra plėšikiškos, bet prasitaria, kad krepšinio žvaigždė Aukštaitijos sostinėje vis dėlto gęsta.

„Ar jums, ponai, neatrodo, kad apiplėšinėjate miestelėnus nustatydami neadekvačias kainas į krepšinio rungtynes? Gal galite argumentuoti tokias aukštas kainas? Vilniuje jos 40 procentų žemesnės. Kodėl panevėžiečiai už krepšinį moka nuo 12 eurų, o vilniečiai nuo 7 eurų?“ – tokį klausimą krepšinio rungtynes Panevėžyje organizuojančiai „Cido“ arenai pateikė vienas sporto aistruolių, panevėžietis Vidmantas Merkelis.

Trijų vaikų tėtis domisi įvairiomis sporto rungtynėmis, mėgsta futbolą, krepšinį ir itin palaiko savo miesto komandas.

„Jūs galite įsivaizduoti, kiek man kiekvieną kartą kainuotų atvesti savo šeimą pasižiūrėti rungtynių į „Cido“ areną? Abonemento neturiu įsigijęs, jo kaina kiekvienais metais šauna į viršų. Kaip suprantu, didžioji dalis žiūrovų dėl kainų atsisakė minties ateiti palaikyti komandos. Ne iš vieno girdėjau tokius pasipiktinimus“, – sako Vidmantas.

Pirmadienį arenoje krepšinį stebėjęs panevėžietis sako nesistebintis, kad į „Lietkabelio“ rungtynes susirenka itin mažai žiūrovų.

„Suprantama, kad ir nuo komandos priklauso varžybų lankomumas. Tačiau taip plėšikauti yra nesuvokiamas dalykas. Kodėl mūsų provincijoje laisvalaikio praleidimas atsieina brangiau nei didmiesčių gyventojams“, – piktinasi Vidmantas.

Kainų paletė

Peržvelgus kitų šalies arenų reklamuojamas kainas iš tiesų galima rasti bilietų į lietuvių komandų rungtynes su užsieniečiais ir nuo 5 eurų. Tačiau „Cido“ arenos direktorius Tomas Inčikas patikino, jog į kainų skirtumus reikia žiūrėti daug plačiau.

„Negerai, kai žmonės, neišsiaiškinę situacijos, vadovaudamiesi emocijomis, puola skųstis“, – pabrėžė direktorius.

Anot jo, pretenzijos, esą Panevėžys skriaudžia savo krepšinio sirgalius, – visiškai nepagrįstos.

„Tiesiog yra kitų rungtynių organizatorių rinkodaros triukai. Iš anksto į varžybas pakviečiama pigiau, bet galiausiai tiek „Lietuvos ryto“, tiek „Žalgirio“, tiek ir „Neptūno“ rungtynėse bilietai pasiekia 13–17 eurų ir netgi dar daugiau“, – teigė T. Inčikas.

Į Panevėžio komandos „Lietkabelis“ rungtynes žiūrovai esą taip pat kviečiami iš anksto. Taip, pasak pašnekovo, paprasčiau sutaupyti.

„Varžybų bilietų kainos pas mus gali prasidėti net nuo 2–3 eurų. Tiek moka abonementus visam sezonui į visas sporto rungtynes įsigiję aistruoliai. Jų mūsų arenoje per metus parduodame apie 1000 – sakė direktorius.– Be to, mūsų siūlomų abonementų į krepšinio rungtynes kaina – viena mažiausių Lietuvoje, o tarp geriausių šios sporto šakos komandų – bilietai patys pigiausi.“

Vienkartinis bilietas į krepšinio rungtynes Panevėžyje perkant iš anksto kainuoja nuo 7 iki 10 eurų. Varžybų dieną brangsta, priklausomai nuo varžovo. Kuo pastarasis stipresnis, tuo kaina aukštesnė.

Bilietų kainai įtakos, pasak T. Inčiko, turi ir pačios krepšinio komandos situacija.

„Ne paslaptis, kad „Lietkabelis“ negali lygintis su „Lietuvos rytu“ ar „Žalgiriu“. Mūsų komanda nėra taip dosniai finansuojama savo Savivaldybės, tačiau visi norime, kad Panevėžio klubas stabiliai žaistų tiek Lietuvos, tiek Europos turnyruose bei užimtų geras pozicijas“, – teigia T. Inčikas.

Anot jo, „Cido“ arena pusę už žiūrovų nupirktus bilietus gautų pajamų, atskaičiusi priklausančius mokesčius, skiria išlaidoms padengti, kitą pusę atiduoda krepšinio klubui.

„Šiais metais Panevėžio krepšininkų šūkis „Tu esi komanda“. Taigi, kas piktinasi, tikriausiai kartą per dešimtmetį ateina į vienas rungtynes, palygina jų kainą su kitų arenų reklamomis ir padaro išvadas. Gal geriau eurą primokėti, kad miesto krepšininkai žaistų dar geriau, o ne gailėti“, – kalbėjo direktorius.

Žiūrovų sumažėjo

Per sezoną Panevėžio „Cido“ arenoje įvyksta 30–35 krepšinio rungtynės. Netrukus startuos „FIBA“ Čempionų lyga ir „Lietkabelis“ savo namuose per šį turnyrą turės septynerias rungtynes. Į jas bilietų kaina svyruos nuo 10 iki 15 eurų.

„Tokios varžybos turi savų niuansų, joms reikia paruošti tinkamas sąlygas. Tačiau ir 15 eurų už europinio lygio reginį nėra brangu, tiek pat kavinėje Kijevo kotletas kainuoja“, – sako „Cido“ arenos vadovas.

Pasak T. Inčiko, panevėžiečius išlepino prieš du sezonus „Lietkabelio“ pasiekta antroji vieta Lietuvos krepšinio lygoje. Tokie rezultatai ir pačią areną prikėlė it feniksą iš pelenų.

„Kai krepšininkų rezultatai krenta, žiūrovų irgi mažėja“, – konstatavo T. Inčikas.

Į paprastesnes krepšinio rungtynes Panevėžio arenoje vidutiniškai susirenka per tūkstantį sirgalių, į svarbesnes – ir keli tūkstančiai. Tam įtakos taip pat turi rungtynių data, oras ir kitos aplinkybės.

Komentarai

 • Manau, kad i bilietu kaina reiktu paziureti ekonomisto protavimu. Ar protinga laikyti tuscia sale sukelus bilietu kainas. Gal tada geriau kaina nustatyti po 100 E, tada nereiks net sales valyti.

 • Apie bilietus, deja, bet pilietis yra teisus. Direktorius tik gina savo pozicijas, neminėdamas faktų kiek pernai, užpernai kainavo bilietas. Akivaizdu, kad KK Lietkabelis buksuoja finansiškai, bando pabrangintais bilietais kamšyti skylėtą biudžetą. Be to, pažiūrėkite kokiu tvarkaraščiu žaidžia klubas namų rungtynes LKL. Sekmadienį, tikriausiai svarbesni arenai renginiai tokie kaip Kapelmaušis ar šuniukų paroda, kuriuos reikia rengti šeštadienį ir į kuriuos ateina 200 žmonių. Cido arena irgi ritasi žemyn, vien matant kokie koncertai laukia Kalėdiniu laikotarpiu: Butkutė (nesurinks arenos), Katleris, Levickis…

  • Atsakyti
 • kur čia Panevėžyje, kijevas 15€ kainuoja ? atsibuskit, padarykit kainas 5-7€ bus trigubai daugiau žiūrovų ir pinigų sumoje bus daugiau nei plešti po 12-15€

  • Panasu, kad direktorius kijevo nuo steiko neskiria… 😀
   Na bet kaip bebutu, ka gali rasti londone, tas yra ir panevezyje 😀

 • Per 1000 sporto varžybų per metus?! Kas čia nusikalba – direktorius ar „Sekundė“? Po trejas varžybas per dieną?

 • Ka cia pilstyt. Ne vienas sirgalius geriau i Kauna pora kartu nuvaziuos eurolygos paziuret, nei, kad cia eiti ziureti, kaip savos sultys verda po 15 euru. O direktorius gali toliau apsimesti, kad nieko nevyksta, bet ateis laikas ir teks pripazinti klaida.

  • Kainos tikrai ne adekvačios, tiesiog su šeima jau nebegaliu nueiti nes butų 50eur.Teko pirkti abonementą už 100 pinigų kad bent vienas geletu iš mūsų nueiti. Į Kauną euro lyga perku po 12euru, bet ten Žalgiris. Visiška Liet kabelio rinkodaros katastrofa, jus visai iš arenos žmonės išbaidysite. Ir tai dabar tik keli žmogeliai kiurkso arenoje.

   • Manau ir tau parduotu bilieta cido arenoje uz 3 e jei sutiktum prie lempu sedeti.

 • Mes su draugais buvo ištikimi arenoje sirgaliai, bet bilietų kainos mus pavertė ištikimais sirgaliais prie televizoriaus.

 • Incikas klouans – 15 EUR jam nera brangu, nes Kijevo koteletas tiek kainuoja.. Toki vadova reiktu mesti lauk, jei buciau savininkas. Rinkodraros monstras herovas.. 🙂 Beveik 6K vietu sale, o ziurovu 400. Tai geriau bilietai po 3 EUR ir 4000 zmoniu saleje, is kuriu kazkas dar labiau uzsikabins, ypac jaunimas. Dabar tam klounui Incikui dar kart paasikinu – zmones dazniausia neina po viena seimoje, tad tevui nusivesti vaika ar vaikus, o jei ir zmona eina kainuoja 40 EUR.. Kai Panevezyje statisine alga 500-600EUR i rankas. Turtingieji ir taip ta keliu simtu zmoniu segmenta sudarys, bet jei norima, kad arena butu uzpildoma bnet 70 procentu – reikia kainas daryti adekvacias. Tai butu ne daugiau 3-4 EUR. Kai arena nebetaplins visu norinciu – tada galima ir perziureti bilietu kainu politika. Juk buvo pavyzdys – Vilnius su savo Ryt pries keleta metu uzlauze tokias kainas, kad neva „prestizinis“ renginys – o i maca po kelis tukstancius tik ateidavo kai budavo 10K. o tuo metu Zalgiris i savo naujaja ka tik pastatyta arena uz kelis eurus pardavinejo ir i eilini maca po 7K zmoniu surinkdavo. Po kurio laiko ir Vilnius nuleido kainas. Dabar incikai visokie, daro a la prestizini rengini o sale TUSCIA. 🙂

 • Niekada LIETUVIS nemokėjo tvarkytis tai yra faktas. Reikia daryti tvarka kad kainos mažėtu, tai teks greita gryšti stebėti fudbola.

 • Tas direktorius tai ufonautas visiškas. Jam Kijevo kotletas Panevėžy 15 Eurų, o rungtynių bilietai vieni pigiausių Lietuvoj… taip nesigaudyti gali tik visiškai nekompetentingas žmogus, kurio darbo rezultatai neturi reikšmės jo pozicijai, nes arena išlaikoma iš savivaldybės lėšų. Ta arena Panevėžiui ir taip akmuo po kaklu, o Lietkabelio abonementas vienas brangiausių Lietuvoj, nusileidžia tik Žalgiriui, su kuriuo net lygint negalima ir Neptūnui. Greitai kabelis loš tuščioj arenoj.

  • Atsakyti
 • senjorams biletai 2 eu.

Rodyti visus komentarus (13)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų