P. Židonio nuotr.

Ant svarstyklių: augančios kainos ar saugumas

Ant svarstyklių: augančios kainos ar saugumas

Panevėžio švietimo įstaigose jau kitą savaitę, o daugiabučiuose – priklausomai nuo oro sąlygų, prasidėsiantis šildymo sezonas diržus veržtis verčia ne tik gyventojus, bet ir savivaldybes.

Tiek Panevėžio mieste, tiek ir rajone jau dabar šviečia ne visi gatvės šviestuvai arba jie išjungiami gerokai anksčiau.
Biudžetinėms įstaigoms duotos užduotys dar labiau taupyti šilumą. Tačiau tiek miesto, tiek rajono savivaldybių administracijų vadovai tikina: gyventojų saugumo ir sveikatos sąskaita nebus rizikuojama. Mokyklose neteks sėdėti su striukėmis ar dirbti nuotoliniu būdu.
Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, apie energetinių resursų taupymą iš biudžeto išlaikomose įstaigose ne tik galvojama, bet ir nuolat dirbama tuo klausimu: investuojama į visuomeninių pastatų renovaciją ar atnaujinimą, modernizuojami įstaigų šilumos punktai. Dėl energetikos krizės taupymas tapo dar aktualesnis.
„Visų biudžetinių įstaigų vadovai dar ir šią savaitę buvo informuoti, kad kai įstaiga nedirbs, turės būti greitai reaguojama ir nuo pat pirmos minutės šilumos energija sumažinama iki minimalių normų. Bet tikrai nebus tokių drastiškų dalykų kaip baseinų išleidimas ar būrelių ribojimas“, – patikino T. Jukna.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 29 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų