Ant raudonojo kilimo – šimtukininkai (fotogalerija)

Ant raudonojo kilimo – šimtukininkai (fotogalerija)

 

Nuoseklus mokymasis ir užsispyrimas – tokia sėkla išaugina aukščiausius brandos egzaminų pasiekimus – vieningai sako šių metų Panevėžio šimtukininkai. Tikėtina, po dešimt metų apie juos išgirsime mokslo, medicinos ir kitose svarbiose srityse ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

Panevėžio savivaldybės vadovai pagerbė 15-iolika miesto abiturientų, kurių valstybiniai brandos egzaminai šiemet įvertinti dviem ir daugiau šimtukų. Dailės galerijos kiemelyje padėkota ir jų tėveliams bei mokytojams už pastangas ugdant protingą kartą.

Šiemet Aukštaitijos sostinės abiturientai pelnė daugiausia šimtukų per pastaruosius penkerius metus: 81 abituriento valstybinių brandos egzaminų žinios įvertintos 106 šimtukais. Viena abiturientė jų pelnė net 4.

„Rezultatai rodo, kad čia auga pats gabiausias jaunimas“, – sako Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Kurs vaistus

Šių metų šimtukų rekordininkė Panevėžyje Kazimiero Paltaroko gimnazijos auklėtinė Rusnė Šipelytė aukščiausiais rezultatais įveikė anglų kalbos, matematikos, biologijos ir informacinių technologijų dalykus.

Tik vieno balo pritrūko, kad panevėžietės atestate puikuotųsi ir penktasis šimtukas iš chemijos. Aukštais 90 balų įvertintos ir Rusnės lietuvių kalbos žinios.

„Tokių pasiekimų receptas universalus – daug daug nuoširdaus ir atkaklaus darbo bei lašelis sėkmės“, – mano R. Šipelytė.

Panevėžietė sako atsargiai vertinanti savo galimybes ir nebuvo tikra gausianti tiek šimtukų, nors mokslai jai puikiai sekėsi visus 12-a metų.

Labiausiai Rusnė nerimavo dėl lietuvių kalbos egzamino – save laiko „tiksliuke“. Abiturientė jau žino, kur toliau tęs mokslus.

„Jau esu įstojusi į Londono universiteto koledžą, į vaistų kūrimo ir gamybos programą. Teliko nusiųsti brandos atestatą“, – džiaugiasi šimtukininkė.

Valstybinius egzaminus išlaikius tokiais balais kaip R. Šipelytė, durys atsiveria į daugelį universitetų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Tačiau stojant į geriausius pasaulio universitetus, pasak abiturientės, reikia pasistengti – nepakanka vien puikių įvertinimų, dar būtina mokėti ir įrodyti motyvaciniame laiške, kad žmogus tinkamas šiam universitetui, pateikti rekomendacijas, apibūdinti savo užklasinės veiklos pasiekimus.

„Šio universiteto pasirinkimą lėmė keletas svarbių faktorių: aukštas universiteto pasaulinis reitingas, galimybė atlikti mokslinius tyrimus, įsidarbinimo galimybės po studijų. Kaip atsarginį variantą buvau numačiusi informacinių technologijų studijas Nyderlanduose arba Lietuvoje. Tačiau pavyko pereiti didelę atranką į norimą universitetą Londone“, – džiaugiasi Kazimiero Paltaroko gimnazijos jau buvusi auklėtinė.

Po dešimties metų Rusnė mato save sėkmingai baigusią universitetą, galbūt pasirinkusią mokslininkės kelią bei dirbančią širdžiai mielą darbą.

„Kas čia žino, galbūt prisidėsiu prie kokio nors svarbaus atradimo farmakologijos srityje“, – šypteli panevėžietė.

Traukia medicina

Medicinoje save ateityje regi ir tris šimtukus už brandos egzaminus surinkusi Juozo Balčikonio mokinė Agilė Kučinskaitė.

„Svajojau tapti gydytoja dar nuo vaikystės, kai perskaičiau medicinos enciklopediją. Rimtai apie tai svarstyti pradėjau tik pastaruosius dvejus metus. Man įdomi medicina, gerai mokiausi, ypač biologiją, tad pasirinkta profesija atrodo gana logiškas sprendimas“, – sako Lietuvos medicinos universitete studijuoti planuojanti Agilė.

Ji aukščiausiais balais išlaikė lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos bei biologijos egzaminus. Tokius rezultatus, anot jos, lėmė nuoseklus 12 metų darbas, tikslo siekimas ir profesionalūs mokytojai.

Po visų šios vasaros rūpesčių ir sveikinimų A. Kučinskaitė pagaliau žada skirti laiko poilsiui: atsisveikina su draugais, keliančiais sparnus į mokslus užsienyje, ir skaito savo malonumui.

Lengviau gali atsikvėpti ir kita J. Balčikonio gimnazijos auklėtinė Kamilė Vaišaitė, šimtukais taip pat įveikusi lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos ir biologijos egzaminus.

„Tikėjausi gauti tik vieną šimtuką iš chemijos ir negavau. Nors norėjau itin gerų rezultatų ir jaučiau jų sulauksianti, trijų šimtukų tikrai nesitikėjau, o ypač už lietuvių kalbą“, – pripažįsta Kamilė.

Sunkūs šiemet jai pasirodė tiek matematikos, tiek chemijos egzaminai. Nepaisant to, panevėžietė vis tiek planuoja studijuoti biochemiją Vilniaus universitete. Gabi mergina tiki, jog kada nors dirbs mokslo srityje.

„Į svajones žiūriu atsargiai – jos greit keičiasi. Dar siekiu tobulėti ir kitose srityse: galbūt po 10 metų įvaldysiu kokį naują muzikos instrumentą, gal stalčiuje jau turėsiu vaikystėje svajotą parašyti knygą arba savanoriausiu. Daug tų troškimų“, – jaunatviško optimizmo nestokoja K. Vaišaitė,

Užderėjo šimtukų

Du ir daugiau šimtukų šiemet už brandos egzaminus Panevėžyje surinko ir Tadas Latvys, Mantas Tušas, Gabija Gurskaitė, Simas Markevičius, Kristupas Paškevičius, Adomas Petrauskas, Audrius Savickas, Donata Snieškaitė, Evelina Stankevičiūtė, Aistė Steckytė, Emilija Klimavičiūtė, Justas Dragūnas.

Daugiausia šimtukų, net 76-is, panevėžiečiai gavo už anglų kalbos egzaminą, matematikos aukščiausius įvertinimus pelnė penki abiturientai, informacinių technologijų – 7, lietuvių kalbos ir literatūros – 6, rusų kalbos – 2, po 1 šimtuką gauta už fizikos ir geografijos egzaminus.

Šimtukų gausa išsiskyrė J. Balčikonio gimnazija. Jos abiturientai surinko 75-is šimtukus. 5-ąją ir Kazimiero Paltaroko gimnazijas lankantys abiturientai gavo po 11 šimtukų, Juozo Miltinio gimnazijos auklėtiniai – 5, Vytauto Žemkalnio – 2, „Minties“ gimnazijos ir Vytauto Mikalausko menų gimnazijos – po 1 šimtuką.

Kone visų dalykų Panevėžio abiturientų žinios įvertintos aukščiau nei šalies vidurkis.

Šalyje 5 šimtukus šiemet gavo 7 abiturientai, po 4 šimtukus gavo 9 abiturientai, po tris – 66, po du pelnė 258 jaunuoliai, 1792 abiturientai gavo po vieną šimtuką.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų