P. Židonio nuotr.

Ant prekystalio – vaikų stovykla

Ant prekystalio – vaikų stovykla

Prieš trejus metus Panevėžio rajone kaip nebereikalinga uždaryta vaikų stovykla „Trimitas“ ieško naujo šeimininko.

Valstybės turto bankas už pradinę 156 tūkst. eurų kainą stovyklos pastatus su beveik 13 ha žemės sklypu pušyne šalia Lėvens upės ruošiasi parduoti aukcione. Sovietmečiu statyta stovykla dabar atrodo kaip vaiduoklis, tačiau pardavėjai tikisi, kad investuotojai galėtų susivilioti sklypu vaizdingoje vietoje.

Turto bankas skelbia, kad Bygailių kaime, Karsakiškio seniūnijoje, Panevėžio rajone esančią prieš daugiau kaip penkis dešimtmečius statytą vaikų stovyklą „Trimitas“ sudaro 22 pastatai, vandens bokštas su gręžiniu ir kiemo statiniai. Nemažai vasarnamių jau apverktinos būklės – ištrupėjusiais pamatais, prakiurusiais stogais. Visgi kai kurie gyvenamieji pastatai dar nesunkiai gali būti prikelti antram gyvenimui. Čia atvestos visos komunikacijos – elektra, vietinio vandentiekio ir nuotekų įvadai. Įvairios paskirties pastatai ir kiti inžineriniai statiniai tvarkingi.

Vaikų stovykla nuo Panevėžio nutolusi 26 kilometrus. Nors parduodamas objektas miškingoje vietoje, atokiau nuo pagrindinio kelio, privažiavimas prie jo – asfaltuotu keliu.

Pirmasis stovyklos aukcionas rengiamas jau balandžio 19-ąją.

P. Židonio nuotr.

P. Židonio nuotr.

Stovykla nebereikalinga

Moksleivių stovykla „Trimitas“ prieš likvidavimą kiekvieną vasarą sulaukdavo apie 500 vaikų. Visgi Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dar prieš trejus metus nusprendė, kad valstybei tai per didelė našta, nors stovyklavietė ir sugebėjo išsilaikyti savarankiškai. Geresnis turtas ir inventorius buvo išvežtas į pajūryje esančias stovyklas, o visa kita – į sąvartyną.

Panevėžio miesto ir rajono tėvų bei švietimo darbuotojų bendruomenė, susibūrusi į iniciatyvinę grupę, su prašymu išsaugoti stovyklą kreipėsi ne tik į ministeriją, bet ir miesto bei rajono savivaldybes, Seimo narius.

Ministerija būtų sutikusi perleisti moksleivių stovyklą rajono Savivaldybei, tačiau šioji kratėsi tokios dovanos. Miestas taip pat nerizikavo perimti valstybei per didele našta tapusios stovyklavietės. Abi savivaldybės tvirtino, kad ne jų biudžetui užsikrauti tokią finansinę naštą – nuo pat sovietmečio didesnių remontų nemačiusią stovyklavietę atnaujinti būtų reikėję milžiniškų investicijų. Galiausiai ministerijai teko ją perduoti Turto bankui, o šis jau siūlo netipinį statinių kompleksą įsigyti aukcione.

Mokyklos pirkėjų nevilioja

Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius nesiryžo spėlioti, ar vaikų stovykla jau pirmajame aukcione sulauks pirkėjų. Dėl įtemptos situacijos stoja ir investicijos į nekilnojamąjį turtą. Be to, Panevėžio rajono patirtis pardavinėjant nebenaudojamas mokyklas bei kitus visuomeninius pastatus taip pat nėra labai džiuginanti. Rajonas naujų šeimininkų aukcione ieškos Jotainių ir Berčiūnų buvusių mokyklų pastatams. Tikriausiai dar šiemet Savivaldybės parduodamo turto sąraše atsidurs ir Geležių mokykla. O Linkaučiuose stūksančio didžiulio pastatų komplekso – buvusios mokyklos, vaikų globos namų ir bendrabučio – aukcionas baigėsi be rezultatų: toks milžiniškas turtas rajono pakrašty nieko nesudomino.

„Mes tokius objektus pardavinėjame labai sunkiai. Bet su „Trimito“ stovykla gal bus kitaip – ten vieta labai patraukli“, – svarsto rajono vicemeras.

Pasak A. Pociaus, stovyklavietę galima paversti ne tik kaimo turizmo sodyba, bet ją parduoti ir kaip atskirus būstus. Tokios vietos taip pat labai patrauklios socialinei veiklai vystyti.

„Kaip vaikų stovykla tas pirkinys vargu ar būtų patrauklus. Tie, kurie savo vaikus gali išleisti į stovyklas, paprastai dairosi į pajūrį. Abejoju, ar jį nukonkuruotų „Trimitas“ netgi investavus į infrastruktūros atnaujinimą. Paprastai tokiose gražiose vietose steigiami įvairūs nevyriausybinių organizacijų priklausomybių ligų ar reabilitacijos centrai. Neatmetu galimybės, kad atskiri stovyklos statiniai gali būti paverčiami ir gyvenamaisiais namais“, – kalbėjo A. Pocius.

Ieško vietos ir kariams

Pasak vicemero, šiuo metu svarstoma ne tik apie Savivaldybei priklausančio nereikalingo nekilnojamojo turto pardavimą, bet ir apie jo panaudojimą kitoms reikmėms. Anot A. Pociaus, Europoje gali būti laikinai apgyvendinti apie 5 milijonai karo pabėgėlių, tad ir Lietuvai gali reikėti ieškoti galimybių priimti daugiau žmonių, bėgančių nuo karo baisumų. Pavyzdžiui, Linkaučiuose buvusius globos namus galima nesunkiai pritaikyti apgyvendinti šeimoms. Vicemeras prasitaria, kad vyksta diskusijos ir dėl į Lietuvą atvykstančių NATO misijos karių apgyvendinimo Panevėžio rajone.

„Įvertinus dabartinę situaciją, rajono planai parduoti pastatus gali labai greitai pasikeisti. Laisvų patalpų gali prireikti ne tik dėl plūstančių didesnių skaičių karo pabėgėlių, bet ir kareivių apgyvendinimo“, – sakė A. Pocius.

Komentarai

  • Atiduokit kariūnams,jie ras kuo užimti.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų