Katinams likus be žadėtosios Miškų urėdijos, buvęs mokyklos pastatas irgi veikiausiai atsidurs parduodamųjų sąraše. „Sekundės“ nuotr.

Ant prekystalio – dar viena mokykla

Ant prekystalio – dar viena mokykla

 

Uždarinėjant mokyklas, ištuštėję jų pastatai pereina į privačias rankas.

Panevėžio rajono taryba jau artimiausiame posėdyje svarstys, ar įtraukti į viešame aukcione parduodamų objektų sąrašą Berniūnų mokyklos pastatą. Daugiau nei 438 kv. m buvusios švietimo įstaigos likutinė vertė – maždaug 14 tūkst. eurų. Tiesa, už tokią kainą mokyklos niekas nepardavinės – jos vertę nustatys nepriklausomas ekspertas. Politikai taip pat spręs, ką daryti su prie mokyklos esančia žeme – ją išnuomoti ar taip pat parduoti.

Savivaldybės specialistai nesiima prognozuoti, ar 1980 m. statytas pastatas bus paklausus.

„Atsižvelgiant į tai, kad vieta netoli miesto, manau, turėtų būti greitai parduodamas objektas. Visgi tai sunkiai nuspėjamas dalykas“, – mano rajono Savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėja Aldona Čiegytė.

Tiesa, ankstesnė mokyklų pardavinėjimo patirtis kiek niūresnė. Pirkėjų joms ieškota ilgokai. Buvusios Ėriškių mokyklos pastatas, mėgintas parduoti nuo 2016 metų birželio, naujų šeimininkų sulaukė tik šių metų sausio antroje pusėje. Pradžioje už jį prašyta 89 tūkst. eurų, tačiau parduoti pavyko už 65 081 eurą. Apie pusantrų metų pardavinėtas ir uždarytos Kurganavos mokyklos pastatas, kol galiausiai nuspręsta jį panaudoti kitoms reikmėms – ten duris atvers rajonui itin reikalingas neįgaliųjų dienos centras.

Medicinos punkto gali nelikti

Smarkiai sumažėjus mokinių, Berniūnų mokykla 2004 metais tapo Berčiūnų pagrindinės mokyklos skyriumi, kol galiausiai buvo uždaryta. Panevėžio seniūnas Saulius Skrebė sako, kad pagal tiesioginę paskirtį pastatas nenaudojamas apie dešimtmetį.

„Aš jau aštuntus metus dirbu, o kai pradėjau dirbti, mokyklos čia nebebuvo“, – sako seniūnas.

Pasak jo, pastaruoju metu pastatas buvo išnuomotas, tačiau verslo planų turėję nuomininkai galiausiai jų atsisakė.

„Čia buvo mokykla-darželis, tad daug kambarių, stogas nekiauras, pakeisti langai, pradėtas daryti šioks toks remontas. Patalpų būklė nėra labai prasta“, – sako S. Skrebė.

Šiame pastate dalį patalpų užima medicinos punktas ir biblioteka. Seniūno žiniomis, bus parduodamas visas pastatas, tad sprendžiama, ką daryti su medicinos punktu.

„Darys susirinkimą su bendruomene, ieškos būdų, kaip jiems padėti, bet tikriausiai bus į namus atvažiuojantis medikas“, – sako seniūnas.

O koks likimas laukia bibliotekos, seniūnas nenumano.

Berniūnai įsikūrę maždaug už dešimties kilometrų nuo miesto, kelias iki jo asfaltuotas. Tiesa, kol dar nebaigtas tunelis po aplinkkeliu nuo Berniūnų pusės, leisiantis greičiau pasiekti miestą, susisiekimas nėra toks patogus.

„Savivaldybei išlaikyti tokį pastatą neekonomiška. Manau, kad norinčiųjų pirkti atsiras“, – svarsto seniūnas.

Parduos ir daugiau

Ilgą laiką Aplinkos ministerijai svarsčius, ar buvusios Katinų mokyklos pastatą panaudoti Valstybinės miškų urėdijos būstinei, ir galiausiai atsisakius tokių planų, rajono Savivaldybei veikiausiai teks ir jį pasiūlyti pirkėjams.

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis abejoja, ar būtų kita išeitis.

„Šiuo metu patalpos naudojamos neefektyviai“, – teigia direktorius.

Pasak administracijos vadovo, iš maždaug 2000 kv. m patalpų dalimi naudojasi Katinų bendruomenė, dalimi kultūros centras. Be to, mokykloje buvo didelė sporto salė, kuri, E. Lunskio žiniomis, pastaruoju metu užimta tik retkarčiais.

Parduoti greičiausiai teks ir daugiau rajono mokyklų. Mažėjant mokinių, jas tenka uždaryti, o dalis pastatų ir dabar jau stovi tušti.

Komentarai

  • Berniūnai parduodami,neilgai trauks ir Berčiūnai, paskui neliks netoli esančios gimnazijos….

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų