Anot Vakario, sportinių šokių pasaulis formuoja ir asmenybę. Tad šokėjai tuos pačius dalykus netgi mato skirtingai nei jų bendraamžiai. Asmeninio archyvo nuotr.

Ant parketo – kaip žuvis vandenyje

Ant parketo – kaip žuvis vandenyje

Atrodytų, jog panevėžietis sportinių šokių šokėjas Vakaris Apvinis pralenkė drąsiausias savo svajones. Daugkartinis Lietuvos sportinių šokių čempionas, puikiai pasirodęs ir pasaulio čempionate, neslepia, jog dėl karjeros teko paaukoti išties nemažai. Dabar Vakario tikslas – pasaulio čempiono titulas, o užsispyrimo jaunuoliui tikrai netrūksta.

Išsikėlęs kartelę

Paprastas, draugiškas, nuoširdus, jautrus, atsakingas ir užsispyręs – tokį sportinių šokių čempioną, panevėžietį Vakarį Apvinį mato artimieji. Šios savybės neabejotinai padeda jaunam vaikinui siekti karjeros aukštumų. Kaip ir preciziškas tikslumas bei perfekcionizmas, be kurio sunkiai įsivaizduojamas darbas ant parketo.

Nors, pasak Vakario, gyvenime jis daugelį dalykų bei poelgių linkęs praleisti pro akis, šokių pasaulyje yra visiškai kitoks. Ir tą paliudyti galėtų visos jo šokių partnerės.

„Esu detalių mėgėjas ir fanatas. Mėgstu gilintis į kiekvieną smulkmeną, atrasti visų iškilusių problemų sprendimus ir šokį vesti perfekcionizmo link,“ – šypsosi V. Apvinis.

Šiuo metu jis gyvena Kaune, studijuoja Lietuvos sporto universitete. Kiekvieną dieną – paskaitos universitete, šokių repeticijos, treniruotės sporto salėje ir darbas garsiosios sportinių šokių pasaulio čempionės Editos Daniūtės šokių studijoje. Pačios parketo karalienės pasitikėjimą pelnęs šokėjas ten treniruoja poras, veda grupines treniruotes.

Lotynų Amerikos ritmu

V. Apvinis gali pasigirti ne vienu trofėjumi, pelnytu ant parketo. Jis daugkartinis Lietuvos čempionas, sidabro, bronzos medalių nugalėtojas, pasaulio čempionate jaunimo grupėje užėmė 18-ąją vietą. Vakaris šoka visus dešimt klasifikuotų sportinių šokių iki suaugusiųjų grupės. Tačiau, anot jo, kaip žuviai vandenyje padeda pasijusti Lotynų Amerikos šokių stilius.

Paklaustas, koks gi jausmas apima laimėjus svarbias varžybas, dėl kurių tiek daug atiduodama jėgų, V. Apvinis tikina, jog pirmąsias minutes juntama visiška vidinė ramybė pasiekus tai, dėl ko tiek daug dirbta ir stengtasi. Tik praėjus kuriam laikui ir apsipratus su mintimi apima euforija – sunku tverti džiaugsmą savyje ir jautiesi tarsi ant sparnų.

„Mes, šokėjai, esame kitokie. Kaip šokių aikštelėje, taip ir kasdienybėje stengiuosi atrodyti pasitempęs. Juk nežinai, kada pasitaikys proga pašokti.“
V. Apvinis

Vakaris tikina, jog nors tai skamba nelabai įtikinamai, tačiau niekada nekvaršino galvos, ką apie jį mano kiti. Visgi prisipažįsta, kad kai kalba sukasi apie šokių aikštelę, titulus ir apdovanojimus, kiekvienas profesionaliai sportuojantis šokėjas nori ir siekia pripažinimo. Įvairiausi titulai bei trofėjai tampa labai svarbi paskata judėti pirmyn.

V. Apvanis neslepia, jog kaip ir kiekvienas žmogus prieš pasirodymus natūraliai jaučia jaudulį ir bando jį pažaboti klausydamasis mėgstamos muzikos.

„Dar mėgstu kalbėtis su savimi, save drąsinti ir psichologiškai nuteikti, jog šios varžybos yra tik viena stotelė iki čempiono vardo“, – kaip kaskart save motyvuoja, pasakoja šokėjas.

Per galvas nelipa

Anot Vakario, sportinių šokių pasaulis yra kiek kitoks: šokėjai tuos pačius dalykus netgi mato skirtingai nei jų bendraamžiai.

„Esu įsitikinęs, jog šokiai užgrūdino ir pakeitė visų šokėjų gyvenimo matymą ir pasaulėžiūrą. Nesame kažkuo ypatingi, tačiau kartais labai akivaizdžiai skiriamės nuo kitų savo požiūriu ir poelgiais“, – sako V. Apvinis.

Net ir konkurencingame sportinių šokių pasaulyje, pasak Vakario, egzistuoja tikros ir nuoširdžios draugystės. Kartais jų ieškoti tiesiog nereikia, o draugai šalia atsiranda savaime. Juk varžybose neišvengiamai susipažįstama su šokėjais bendraminčiais, nors netrūksta ir konkurentų, kurie pratę verstis per kitų galvas.

„Visi mes žmonės ir pasirenkame savo kelią bei požiūrį į tam tikrus dalykus. Ne išimtis ir šokiai“, – sako Vakaris.

V. Apvinis gali pasigirti ne vienu trofėjumi, pelnytu ant parketo. Asmeninio archyvo nuotr.

O jis pats atviras kitiems ir į viską stengiasi žiūrėti daug paprasčiau.

„Visad jaučiu sveiką konkurenciją, betgi žinau, jog čempionas tik vienas, ir tikslingai siekiu savo“, – šypteli V. Apvinis.

Jis įsitikinęs, jog puikiais šokėjais ar sportinių šokių legendomis tikrai negimstama. Jais tampa tik vienetai. Tad išsilaikyti viršūnėje ne tik kad sudėtinga, bet ir labai sunku.

„Mes, šokėjai, esame menininkai. O juk menas labai neobjektyvus. Kad mūsų kuriamas menas būtų priimtinas ir įvertintas, pasiekti yra be galo sunku. Ypač šių dienų šokių pasaulyje“, – neslepia Vakaris.

Beje, sportiniai šokiai tikrai nėra pigi sporto šaka. Tačiau vaikinas pats įsitikino, jog labai norint ir karjerai atidavus visą save, galima pasiekti aukštumų neinvestuojant beprotiškų pinigų.

Susikaustę net vakarėliuose

Ant parketo sportinių šokių šokėjai visuomet atrodo pasitempę – nepriekaištinga laikysena, idealiai sušukuoti plaukai, iki blizgesio nušlifuoti bateliai. Vakaris sako, jog ir kasdien stengiasi likti toks pat galantiškas, neleidžia sau per daug atsipalaiduoti.

„Mes, šokėjai, esame kitokie. Kaip šokių aikštelėje, taip ir kasdienybėje stengiuosi atrodyti pasitempęs. Tvarka, galantiškumas, laikysena – mano asmenybės dalis. Juk nežinai, kada pasitaikys proga pašokti“, – juokiasi V. Apvinis.

Nors yra be galo užsiėmęs, Vakaris, kaip ir bet kuris kitas jaunas žmogus, apsilanko klubuose, vakarėliuose, kuriuose gyvenimas verda tiesiog šokių aikštelėje. Sportinių šokių čempionas sako pastebintis, jog jaunimas net šokių aikštelėje dar kiek susikaustęs, bijo parodyti jausmus.

„Iš tiesų daug žmonių labai uždari, per daug mąsto, ką pasakys kiti“, – mano pašnekovas.

Paklaustas, ar galėtų prieiti prie aikštelėje kiek „be ryšio“ šokančio nepažįstamo žmogaus ir pasakyti, jog jis, švelniai tariant, negimęs būti šokėju, sportinių šokių čempionas prapliumpa juoktis: „Žinoma, galėčiau! Aš linkęs bendrauti. Jei kitas šoka ir taip jaučia save, išreiškia save – netrukdysiu. Juk kiekvienas šokius suprantame savaip“, – sako šokėjas.

Šokiai keičia asmenybę

Dėl to, jog atsidūrė ant parketo ir dabar gali didžiuotis čempiono vardu, V. Apvinis dėkingas tėčiui – buvusiam šokėjui, dabar žinomam treneriui, šokių studijos įkūrėjui Arniui Apviniui. Tai jis Vakarį, vos penkerių metų berniuką, atvedė į pirmąją treniruotę.

Paradoksalu, tačiau Vakaris pirmųjų žingsnių ir pirmųjų šokių metų ant parketo tikrai nemena su didžiuliu susižavėjimu. Kaip ir visi berniukai, buvo gana aktyvus ir sportiškas, labai norėjo atsidėti futbolui arba krepšiniui.

Tačiau sudalyvavus pirmosiose sportinių šokių varžybose ir ant kaklo pasikabinus pirmąjį medalį, viskas tarsi apsivertė aukštyn kojomis.

„Kuo toliau, tuo labiau jutau potraukį, aistrą šokiui ir talentą, apie kurį šnekėjo bene visi šokėjai aplinkui. Turbūt visa tai manyje buvo užkoduota, kadangi tėtis taip pat buvo sėkmingas šokėjas. Be jo nebūčiau tuo, kuo esu dabar. Viskas susidėliojo taip, kaip ir turėjo“, – neabejoja sportinių šokių čempionas.

Anot Vakario, svarbiausia patirtis, kurios įgavo šokdamas, buvo saviugda ir augimas kaip asmenybei nuo pat mažų dienų. Būdamas tarp kitų vaikų, savo aplinkos draugų, visada jautėsi kitoks. Jis neabejoja, jog prie to prisidėjo šokiai.

„Jie išmokė mane mandagumo, bendradarbiavimo, užsispyrimo, puoselėjimo jausmo“, – vardija pašnekovas.

Mieliausias – Panevėžys

Kad atsidurtų ten, kur dabar yra, Vakariui dėl šokių teko paaukoti išties daug.

Dar būdamas vos trylikos metų, jis ėmė treniruotis Kaune net keturis kartus per savaitę. Dėl to iki pat abitūros metų ypač kentėjo mokslai, o jau būdamas abiturientas V. Apvinis išvyko į Moldovą, ten su šokių partnere atstovavo šiai šaliai.

„Mokykla, atsiskaitymai, kontroliniai, klasės draugai buvo vis rečiau girdimi žodžiai mano gyvenime“, – neslepia Vakaris.

Nors dabar gyvena Kaune, V. Apvinis neslepia, jog lig šiol kur kas artimesnis yra Panevėžys, kur gimė ir augo.

„Manau, Panevėžys visada liks man pats artimiausias. Tai mano gimtoji vieta, tiek daug laiko praleista čia, tiek daug prisiminimų“, – šypteli garsusis šokėjas.

Panevėžys jam kelia tik labai geras ir nuoširdžias emocijas. Vaikinui džiugu, jog miestas keičiasi ir auga kartu su juo. Aukštaitijos sostinėje tituluotas šokėjas svečiuojasi bene kas antrą savaitę: grįžta pas artimuosius, veda privačias pamokas šokėjams.

Vakaris neabejoja, jog jei ne šokiai, jis bet kokiu atveju ateitį būtų susiejęs su sportu ir aktyviu gyvenimo būdu.

Dabar jo tikslas yra sportinių šokių pasaulio čempionato finalas. O didžiausia svajonė – pasaulio čempiono titulas.

„Nuoširdžiai tikiu savo žodžiais. Žinau, jog vieną dieną skaitydamas šį straipsnį būsiu tuo, kuo svajojau būti“, – šypsosi V. Apvinis.

 

Komentarai

  • Sėkmės, vaikine

    • Atsakyti
  • Koks šaunuolis! Gera skaityti. Neabejoju, kad turėsime panevėžietį – pasaulio šokių čempioną.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų