I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Panevėžys Latviją pasveikino šviesų instaliacija

Panevėžys Latviją pasveikino šviesų instaliacija

Latvijai minint nepriklausomybės paskelbimo 103–iąsias metines, ketvirtadienio vakarą Panevėžio miesto savivaldybės pastatas apšviestas simboliška instaliacija – Latvijos nacionalinės vėliavos spalvomis.

Latvijos vėliavos spalvų derinys yra vienas seniausių pasaulyje. Pasakojama, kad latgalių genčių kovų su priešais metu mirtinai sužeistas karo vadas buvo įvyniotas į baltą audeklą, kuris permirko nuo jo kraujo. Vėliau baltų kariai pakėlė šį kruviną audeklą it savo vėliavą. Ji įkvėpė kovotojus ir padėjo pasiekti pergalę. Tokia vėliava pirmą kartą buvo paminėta XIII a. eiliuotoje Livonijos kronikoje.

1918 m. lapkričio 18–ąją vyšninės spalvos su balta juosta vėliava tapo oficialiu Latvijos simboliu, tačiau jos atspalviai galutinai patvirtinti tik 1923-iaisiais.

Latvija nepriklausomybę paskelbė 1918 metų lapkričio 18 dieną, 16 valandą, tuometiniame Rygos 2-ajame teatre – dabartiniame Latvijos nacionaliniame teatre.

Panevėžys su Latvijos miestu Daugpiliu partnerystės sutartį pasirašė ir miestais partneriais tapo 2004 m. balandžio 6–ąją. Bendradarbiaujant su šiuo miestu įgyvendintas ne vienas projektas kultūros, sporto, švietimo, infrastruktūros ekologijos, turizmo srityse.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų