A. Blažinsko teigimu, šįmet ledo arenoje bus kaip niekada daug veiksmo: treniruosis ne tik ledo ritulininkai ar dailiojo čiuožimo propaguotojai, bet ir naujos sporto šakos – akmenslydžio atstovai. P. Židonio nuotr.

Ant Panevėžio ledo – ne tik čiuožėjai

Ant Panevėžio ledo – ne tik čiuožėjai

Nors dar lepina vasariškai šilti orai, Panevėžio ledo arenoje jau prasidėjo pasiruošimas naujam sezonui. Kad duris galėtų atverti nuo lapkričio 1-osios, dar laukia daug namų darbų. Šeštasis sezonas ant ledo žadamas dar karštesnis. Panevėžyje treniruosis jau ne tik ledo ritulininkai, bet ir dailiojo čiuožimo bei ganėtinai naujos sporto šakos – akmenslydžio propaguotojai.

Žada karštą žiemą

Šiuo metu sezonui ruošiamos arenos administratoriai prasitaria, kad jau kitąmet ji turėtų būti atvira ir žiemą, ir vasarą – nutirpus ledui, ant specialios dangos ledo ritulininkai treniruosis riedučiais.

Nutirpus ledui, pavasarį ketinama tiesti specialią dangą, pritaikytą riedučių sportui.

Naujos sporto šakos

Panevėžio sporto centro ledo arenos administratoriaus Artūro Blažinsko teigimu, jeigu ne pavasarį stojęs karantinas, penktasis sezonas ledo arenai būtų buvęs rekordinis. Skaičiuojama, kad čia apsilankė 14 tūkst. 500 panevėžiečių ar miesto svečių, taip pat 607 senjorai, pasinaudoję galimybe čiuožti nemokamai. Sudėjus su besitreniruojančiais sportininkais, apsilankiusiųjų skaičius išaugtų dvigubai.

„Tai būtų buvęs pats geriausias ledo arenos sezonas, bet jį nutraukė karantinas. Šį pasitiksime su naujovėmis, tikimės, kad jeigu ir vėl nesukliudys pandeminė situacija, jis bus dar geresnis“, – viliasi A. Blažinskas.

„Šiemet laukia itin darbingas sezonas: dar daugiau ir įvairesnių treniruočių bei varžybų.“

A. Blažinskas

Kaip ir ankstesniais metais, ledo arena lauks ne tik profesionalių ledo ritulio žaidėjų, bet ir šiuo sportu susidomėjusių jaunųjų ritulininkų. Kauno atvykstančios trenerės jau surinko pilnas grupes dailiojo čiuožimo mokytis nusiteikusių vaikų,

Kitą savaitę turėtų būti sudėlioti visi taškai Panevėžio ledo arenoje organizuoti ir akmenslydžio treniruotes.

„Šio sporto profesionalai labai nori panevėžiečius supažindinti su dar mažai žinoma sporto šaka. Svarstoma, kad sportuoti galėtų ne tik vaikai, bet ir šeimos, net senjorai. Dabar ir vyresni žmonės ryžtasi išbandyti, ko galbūt vaikystėje negalėjo“, – sako ledo arenos administratorius.

Ruošia ledą

Panevėžio ledo arenoje ateinantį sezoną suplanuoti ir keli Lietuvos ledo ritulio čempionato etapai. Pasak A. Blažinsko, kad Aukštaitijos sostinėje bus organizuojamos aukščiausio lygio varžybos, yra savotiškas ledo kokybės garantas. Norint išlieti bent penkiasdešimties centimetrų storio ledą, reikia apie 100 kubinių metrų vandens ir dviejų savaičių darbo. Mat ledas yra savotiškai auginamas sluoksnis po sluoksnio, kurių storis – vos 1 centimetras. Tad norint turėti 50 cm ledą, reikia penkiasdešimt kartų jį lieti. Laiko pareikalauja ir ledo dažymas bei žymėjimas.

„Šiemet laukia itin darbingas sezonas: dar daugiau ir įvairesnių treniruočių bei varžybų. Be abejo, ir kiekvienas panevėžietis galės išbandyti laisvąjį čiuožimą. Taip pat sutarta, kad, kaip ir praėjusiais metais, darbo dienomis senjorai galės čiuožti nemokamai“, – sakė A. Blažinskas.

Per vasarą arenoje sumontuoti nauji ledo bortai, baigtos dengti šoninės stogo konstrukcijos, sutvirtintos plastikinės apsaugos sienelės, nukentėjusios nuo ritulių smūgių. Ant kolektorių atsiras ir trisdešimties metrų pakylos žiūrovams.

„Šį sezoną ledo arena savo išorinės išvaizdos dar nepakeis, bet kitąmet šalia planuojamos baseino statybos. Viena arenos pusė jau bus dengta, kitąmet beliks pastatyti sieną nuo gatvės pusės ir turėsime visiškai dengtą“, – pasakojo A. Blažinskas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų