I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Ant automobilių – įtartinos apnašos

Ant automobilių – įtartinos apnašos

Ar tikrai tuomet, kai Panevėžyje nefiksuojama padidėjusi tarša kietosiomis dalelėmis, panevėžiečiai kvėpuoja švariu oru?

Toks klausimas neduoda ramybės inžinieriui, buvusiam Panevėžio politechnikumo dėstytojui Algimantui Navickui, ieškančiam atsakymo, kokia cheminė medžiaga padengė jo mašiną.

Parko gatvės gale gyvenantis inžinierius pasakoja jau ne kartą atkreipęs dėmesį, jog kieme paliekamas automobilis, buto langai ir palangės kartkartėmis pasidengia šiurkščia, plika akimi sunkiai matoma aerozoline medžiaga.

Nors A. Navickas teigia dar žiemą pastebėjęs, kad tampa sunku nuplauti mašiną, o jos stiklas prieš saulę virsta kone nepermatomu, paviešinti problemą ryžosi praėjusią savaitę perskaitęs „Sekundės“ publikaciją apie dėl įvykusio gedimo įmonėje „Roquette Amilina“ Rožyną padengusias nekenksmingas krakmolo dulkes.

„Jokiu būdu netvirtinu, kad iš „Roquette Amilina“ gali pasklisti ir kitokios, prie paviršių prilimpančios apnašos. Tai gali būti tik mano prielaida. O gal tokia tarša sklinda iš kurios nors kitos įmonės“, – teigia A. Navickas.

Panevėžietis pasakoja dar žiemą pastebėjęs, kad mašina tapo šiurkšti. Tada pamanęs, kad jai, matyt, teko gatvėse barstomos druskos.

„Bandžiau nuplauti ir žiūriu, kad vanduo apnašų netirpdo – labai sunkiai pašalinamos. Po kurio laiko pavasarį prieš saulę važiuodamas vėl matau, kad stiklas nebeskaidrus, tarsi smulkiai kažin kuo aptaškytas“, – prisiminė A. Navickas.

Visą straipsnį skaitykite liepos 21 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų