Iš anksto prezidento rinkimuose jau balsavo 1,85 proc. rinkėjų

Iš anksto prezidento rinkimuose jau balsavo 1,85 proc. rinkėjų

Per dvi išankstinio balsavimo dienas savo valią prezidento rinkimuose bei referendumuose pareiškė 44,7 tūkst. arba 1,85 proc. visų rinkėjų.

Aktyviausi išankstiniame balsavime buvo Neringos (8,62 proc.) bei Palangos (3,63 proc.) rinkėjai, mažiausiai rinkėjų balsavo Šalčininkų rajone (0,73 proc.) ir Vilniaus rajone (0,85 proc.).

Per praėjusius prezidento rinkimus 2014 metais per pirmas dvi išankstinio balsavimo dienas savo valią buvo pareiškę 2,97 proc. rinkėjų, tačiau tuomet išankstinis balsavimas vyko trumpiau.

Per šiuos rinkimus bei referendumus rinkėjai pirmą kartą turi daugiau laiko balsuoti iš anksto – penkias dienas, o ne dvi, kaip ankstesniuose balsavimuose.

Išankstinis balsavimas šalies savivaldybėse šią savaitę vyksta nuo pirmadienio iki penktadienio, balsuoti galima nuo 8 iki 20 valandos.

Savo valią iš anksto jau pareiškė kadenciją baigianti prezidentė Dalia Grybauskaitė, „valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis, „tvarkiečių“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas.

Trečiadienį taip pat prasidėjo balsavimas specialiuose paštuose, tai yra ligoninėse, slaugos namuose, kariuomenėje, laisvės atėmimo įstaigose. Specialiuose paštuose, kaip ir anksčiau, bus balsuojama nuo trečiadienio iki penktadienio.

Balsavimas namuose numatytas penktadienį ir šeštadienį. Namuose balsuoja 70 metų ir vyresni rinkėjai, dėl sveikatos būklės negalintys atvykti į rinkimų apylinkę.

Prezidento rinkimuose dalyvauja socialdemokratas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis, ekonomistas Gitanas Nausėda, Seimo nariai Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis.

Šio posto taip pat siekia „valstiečių“ kandidatas premjeras Saulius Skvernelis, konservatorių kandidatė parlamentarė Ingrida Šimonytė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

Referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo siūloma Konstitucijoje nustatyti 121 vietos parlamentą vietoje dabartinių 141.

Tuo metu kitame referendume siūloma nustatyti, kad Lietuvos pilietybės nepraranda „Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę“.

Šiuo metu dviguba pilietybė emigravusiesiems po nepriklausomybės atkūrimo leidžiama griežtesniais išimtiniais atvejais.

Sekmadienį rinkimų dieną balsavimas apylinkėse vyks nuo 7 iki 20 valandos. Prezidento rinkimuose prireikus antrojo turo, jis vyktų gegužės 26 dieną.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų