Andrius Šidlauskas

A. Šidlauskas – šeštas pasaulyje, D. Rapšys – dešimtas, R. Meilutytė – finale

Panevėžietis Andrius Šidlauskas pasaulio plaukimo čempionato Budapešte finale krūtine 100 metrų rungtyje užėmė šeštąją vietą.

Pusfinalyje puikiai pasirodęs 20 metų lietuvis finale nepagerino pusfinalyje parodyto rezultato, tačiau ir vėl parodė puikų laiką.

Lietuvis į baseiną šoko gerai, tačiau plaukdamas po vandeniu jis atsiliko nuo varžovų. Finiše lietuvis aplenkė du finalo dalyvius ir užfiksavo kiek prastesnį rezultatą nei pusfinalyje – 59,21 sek.

Taigi Lietuvos rekordas, kuris priklauso Giedriui Titeniui (58,96 sek.), liko nepagerintas.

Taip pat ir pasaulio rekordas. Aukso medalį laimėjęs britas Adamas Peaty pirmuosius 50 metrų nuplaukė greičiau nei planetos rekordo tempas, tačiau galiausiai finišavo per 57,47 sek. (rekordas – 57,13 sek.).

Sidabras atiteko amerikiečiui Kevinui Cordesui (58,79), o bronza – rusui Kirilui Prigodai (59,05).

A. Šidlauskas šiame čempionate tapo tikra Lietuvos plaukimo sensacija, mat 100 metrų krūtine rungties lyderiu Lietuvoje buvo laikomas į finalą neprasimušęs Giedrius Titenis.

Atrankoje A. Šidlauskas pademonstravo tik penkioliktą geriausią varžybų laiką (59,91 sek.), tačiau pusfinalyje finišavo per 59,12 sek. ir buvo ketvirtas.

Pusfinalyje A. Šidlauskas buvo aplenkęs tiek ketvirtąją vietą užėmusį japoną Yasuhiro Koseki, tiek bronzą iškovojusį rusą K. Prigodą. Penktas liks amerikietis Cody Milleris pusfinalyje buvo užfiksavęs trečią geriausią laiką.

***

Pasaulio plaukimo čempionato Budapešte atrankoje Lietuvos rekordą 200 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje pagerinęs Danas Rapšys pirmadienio vakarą pusfinalyje rekordą pagerino dar kartą. Lietuvis finišavo per 1 min. 46,56 sek. ir užėmė dešimtąją vietą.

D. Rapšys pusfinalyje nuo Lietuvos rekordo „nuėmė“ dar 0,37 sek. Ryte atrankoje rekordą jis buvo pagerinęs 0,17 sek. ir su 1:46,93 min. rezultatu užėmė dešimtąją vietą.

Pirmajame pusfinalio plaukime Danas puikiai startavo ir po pirmųjų 50-ies metrų buvo trečias, tačiau vėliau smuktelėjo į šeštąją vietą, kurioje ir finišavo.

Antrajame atrankos plaukime lietuvį aplenkė 9 plaukikai, tad D. Rapšys į finalą neprasimušė.

Pasaulio čempionate, kuris vyks iki liepos 30 dienos, D. Rapšys dar varžysis ir 200 metrų nugara varžybose bei su komandos draugais plauks estafetėje.

***

Rūta Meilutytė ir Rio žaidynėse olimpine čempione tapusi amerikietė Lilly King pirmadienį kartu šoko į pasaulio plaukimo čempionato baseiną Budapešte. 100 metrų krūtine pusfinalyje geriausia Lietuvos plaukikė su trečiuoju rezultatu pasiekė finalą.

Antrajame pusfinalyje R.Meilutytė įspūdingai atsispyrė nuo bokštelio, tačiau iškart buvo aplenkta L.King ir finišavo antra. Lietuvės laikas – 1:05,06 min. – buvo geresnis nei atrankoje ir leido užimti trečiąją vietą.

Tai – geriausias mūsiškės sezono rezultatas.

Antrąjį plaukimą laimėjusi L.King finišavo per 1:04,53 min., vos 0,17 sek. atsilikdama nuo pusfinalyje greičiausiai pasirodžiusios Julijos Jefimovos.

Pirmajame pusfinalyje rusė liko per mažyti žingsnelį nuo dar 2013 metais R. Meilutytės pasiekto pasaulio rekordo (1:04,35 min.). Rusė finišavo per 1:04,36 min., aplenkdama ketvirtoje vietoje bendroje įskaitoje likusią Katie Meili.

Likusių sportininkių rezultatai nuo greičiausiųjų ketverto jau skyrėsi kur kas daugiau.

100 metrų krūtine finalas – antradienį 20:17 val.

Pirmadienį ryte atrankoje R.Meilutytė į pusfinalį irgi pateko su trečiuoju rezultatu – 1:05,81 min..

Atrankos plaukime Rūtą taip pat aplenkė tik J.Jefimova (1:05,60) ir L.King (1:05,20).