Amžinojo poilsio vietos virsta šabakštynais

Amžinojo poilsio vietos virsta šabakštynais

Skaitytojo pasiūlyta tema

Panevėžio savivaldybė baudomis grasina apleistų sklypų savininkams, tačiau neprižiūrimi plotai kapinėse akis bado tik patiems gyventojams.

Kai kur amžinojo poilsio vietose augmenija jau kone siekia žmogaus ūgį, bet už kapinių priežiūrą atsakingi valdininkai bėdos nemato: sako žolę nuo neprižiūrimų kapaviečių šiemet kartą jau pjovę.

Panevėžietė Vida, Kristaus Karaliaus katedros kapinėse prižiūrinti mirusios mamos ir kitų artimųjų kapavietes, neslepia pasipiktinimo. Kol Savivaldybė liniuote matuoja privačiuose sklypuose augančią žolę ir apsileidėlius drausmina baudomis, kai kurios miesto kapinių vietos jau baigia paskęsti žolėse.

Tose pačiose Kristaus Karaliaus katedros kapinėse Ramygalos gatvėje daugybę kapaviečių žolė užkerojusi taip, kad vietomis net paminklų nebematyti. Kad čia ne šabakštynas, o amžinojo poilsio vieta, išduoda tik šen ar ten kyšančios kryžių viršūnės.

„Viena tokia neprižiūrima kapavietė yra ir prie mamos kapo, – pasakoja ponia Vida. – Viksvos didesnės net už mane!“

„Vyras bandė nupjauti žoliapjove, tačiau ją sulaužė. Purškėme herbicidais, bet atvažiavus kitą kartą žolė jau vėl siekė mūsų kapavietę. Jau nebežinome ką ir daryti“, – guodžiasi.

Panevėžietės teigimu, tokių neprižiūrimų kapaviečių – daugybė.

„Turiu net raštą, kad kapavietė šalia mamos amžinojo poilsio vietos pripažinta neprižiūrima“, – moteris sako, kad tokia – jau ne vieną dešimtmetį.

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 30 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų