ALFA nuotr.

AMBERSTATE: Lietuvą pristatančią scenografiją kuria E. Bžeskas: apie lietuvius girdima daug blogo, tad norisi tai kompensuoti gerais darbais

AMBERSTATE: Lietuvą pristatančią scenografiją kuria E. Bžeskas: apie lietuvius girdima daug blogo, tad norisi tai kompensuoti gerais darbais

Vasario 23 d. Londono parodų rūmuose startuos kelionių ir turizmo paroda „The Telegraph: Travel Show“.

Milžiniškai auditorijai apie istoriją ir dabartines aktualijas minėdama savo šimtmetį papasakos ir Lietuva. Buvęs muzikos prodiuseris Egmontas Bžeskas parodai ruošiasi ypatingai – Vilniaus dailės akademijoje grafinio dizaino studijas baigęs vyras šiai progai kuria išskirtinę Lietuvą reprezentuojančią scenografiją. Jis prisipažįsta – Lietuvą pristatyti pasauliui jam yra itin svarbu. „Aplink yra labai daug blogio ir užsieniečiai girdi daug blogo apie lietuvius, todėl norisi šitai kompensuoti gerais darbais“, – sakė jis.

– Ar Lietuvos šimtmečio tematika Jums yra artima?

– Šiais metais man teko garbė susilieti su šimtmečio tema, nes LRT mes šiuo metu kuriame serialą „Keliu vėliavą“, kuriame žinomiausi Lietuvos žmonės, pradedant prezidente ir baigiant garsiais aktoriais ar muzikantais, kalba apie Lietuvos šimtmetį, istoriją, vėliavą. Kai man pasiūlė kurti šį projektą, kuris irgi yra šimtmečio tematikos, man ši tema nebuvo svetima.

Galbūt netgi sakyčiau, kad ji man artima tuo, kad aš buvau nutolęs nuo Lietuvos, iš jos išvažiavęs. Niekada neskaičiau savęs emigrantu, bet buvau nutolęs nuo savo šalies ir man labai jautru kurti, daryti, prisidėti prie tokių temų. Tik išvažiavęs žmogus supranta, kaip yra svarbu prisidėti prie tokių dalykų. Suprasti, kas yra Lietuva ir kaip tu būdamas išvykęs jos pasiilgsti. Galbūt būni kažkokioje fiziškai patogesnėje vietoje, šiltesnėje, bet vis tiek ilgiesi savo Lietuvos, prisiminimų, savo vaikystės, šeimos.

– „The Telegraph: Travel Show“ parodai Jūs kuriate Lietuvą reprezentuojančią scenografiją. Papasakokite apie tai plačiau, kaip tai atrodys.

– Mes turime kubą, kurio viduje suformuojame tariamą kino teatrą. Viduje bus boxas, kurį vadiname „Lithuanian history box“, pavadinimas dar nėra iki galo išgrynintas. Žmonės, įėję į kubą, matys tris atskirus vaizdus: mes demonstruosime labai daug nuotraukų iš Lietuvos istorijos nuo 1918 m. iki šių dienų. Žiūrovas galės susipažinti su mūsų fantastiška gamta, pamatyti istorines nuotraukas.

Bus sukurti trys filmukai. Įėjęs į kubą žmogus papuls į vaizdo instaliaciją, kurioje galės praleisti daugiau laiko. Pavyzdžiui, vienu metu galės žiūrėti istorinius, nespalvotus kadrus, o kitame ekrane galbūt rodysime gražius gamtos vaizdus iš skrydžių virš Lietuvos, pagrindiniame ekrane sudarysime kitokią programą, kol kas negaliu atskleisti, kas joje bus. Galbūt netgi bandysime parodyti kelis lietuviškus meninius filmus. Taigi kubo viduje mes filosofiškai ištransliuojame savo praeitį, o išorėje mes pristatome šiuolaikinę Lietuvą. Tokia pagrindinė idėja ir buvo – per išorinius ekranus rodyti šiuolaikinę Lietuvą ir tai, kas vyksta joje, o stendo viduje pavaizduoti mūsų istoriją.

– Iš kur sėmėtės įkvėpimo?

– Aš labai mėgstu minimalizuotas formas – dekoracija nėra perkrauta, gan lakoniška, tvarkinga ir aiški – tiesiog kubas ir aplink jį vyksta veiksmas. Įmonės arba miestai galės save pristatinėti – per ekranus rodys jų reklaminius vaizdo klipus. Yra numatytos ir sėdimosios dalys, kur bus galima pasišnekėti arba rasti knygų anglų kalba apie šiuolaikinę Lietuvą. Mintis man gimė per 10 minučių, po to ją tik tereikėjo įgyvendinti.

– Ar iš karto sutikote dalyvauti projekte? Su kokiais iššūkiais susidūrėte?

– Projekte sutikau dalyvauti iš karto. Mane visuomenė šiek tiek primiršo. Juk mane žinojo kaip muzikantą, dainininką, muzikos prodiuserį, o iš tikrųjų aš esu baigęs Dailės akademiją Grafikos fakultetą ir man dabar yra labai malonu dirbti pagal savo specialybę. Kiekvieną darbą darydamas, aš darau jį sąžiningai ir kiekvieną kartą galvoju, ar pabaigęs galėsiu prie jo atsistoti išdidžiai. Stendas yra šimtmečio proga ir Anglijoje mes kelsime Lietuvos vėliavą, nesvarbu, kad tai bus po vasario 16 d., bet tai yra labai svarbu. Aplink yra labai daug blogio ir užsieniečiai girdi daug blogo apie lietuvius, todėl norisi šitai kompensuoti gerais darbais.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų