Alytaus Vidzgirio draustinyje atsikratyta tūkstančiais reklaminių šiukšlių

Alytaus Vidzgirio draustinyje atsikratyta tūkstančiais reklaminių šiukšlių

„Skaityti“ reklaminius laikraščiai buvo priversti prie Alytaus esančio Vidzgirio botaninio draustinio medžiai. Tokia naujiena šokiravo ne tik aplinkosaugininkus, o Alytausgidas.lt TV išsiaiškino, kad tūkstančius reklaminių šiukšlių – specializuotų reklamos laikraščių – su Alytuje veikiančios parduotuvės informacija miške prie Radžiūnų piliakalnio išplatino save patikima vadinanti Vilniaus įmonė.

„Jau 12 metų platiname neadresuotą reklamą, esame įsidiegę patikimą kokybės kontrolės sistemą… Po platinimo yra vykdomas patikrinimas, kokybės vadybininkas, regiono vadovas nuvyksta į platinimo teritoriją ir fiziškai patikrina… Visi platintojai yra materialiai atsakingi už jiems perduotą reklamą, tokiu būdu yra užkertamas kelias galimam medžiagos neišplatinimui…”, – skelbia sostinėje registruotas verslo spaudos platinimo centras.

Gal Alytuje nutiko vienetinė įmonės sėkmės istorijos išimtis, tačiau Vidzgirio botaniniame draustinyje rastų leidinių tiražo „platintoją“ aplinkosaugininkai jau išsiaiškino. Laimei, didžioji dalis išmestų leidinių liko dėžėse ir nepasklido po mišką.

Platinimo įmonei gresia bauda už draustinio šiukšlinimą ir atsakomybė ir užsakovams padarytą žalą. Tarp rastų  reklaminių laikraščių – ir Alytuje gerai žinomos įmonės. Viena jų – buitine technika prekiaujanti „Avitela“ – mūsų portalui patvirtino, kad išsiaiškins, kodėl reklaminiai laikraščiai nepasiekė adresatų.

Aplinkosaugininkų teigimu, tai – pirmas toks atvejis, kai toks didelis kiekis išmestos reklaminės spaudos tiražas randamas draustinyje. Dažniau pasitaiko, kad gyventojai atsikrato statybinėmis atliekomis.

Į situaciją sureagavo vieną iš firmų, kurių informacija turėjo būti skelbiama draustinyje išmestuose laikraščiuose. „Esame pasipiktinę ne tik todėl, kad nebuvo išplatinta spauda, tačiau ir dėl to, jog teršiama aplinka Alytuje – botaninis draustinis“, – savo laiške informavo buitinės elektronikos prekybos tinklas „Avitela“, nurodęs, kad dėl susidariusios situacijos jau kreipėsi į laikraščių platinimo paslaugą turėjusią atlikti bendrovę „Verslo spaudos centras”.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų