AlytausgidasTV nuotrauka

Alytaus kalėjimo muziejuje – ir draudžiamų daiktų ekspozicija

Alytaus kalėjimo muziejuje – ir draudžiamų daiktų ekspozicija

Artėjant tarptautinei muziejų dienai Alytuje atidarytas originalus muziejus. Jis duris atvėrė Alytaus pataisos namuose.

60-metį šiemet minintis Alytaus kalėjimas šiuo metu talpina per tūkstantį kalinių. Jeigu suskaičiuotume čia kalėjusius – gautume didelį miestą su savo gyventojais bei jų ypatumais.

Kone kiekvienas kalinys siekė turėti, pasigaminti ar kitaip prasimanyti draudžiamų daiktų. Jie ir sudaro „zonos“ muziejaus ekspoziciją. Čia – ir tatuiruočių aparatai, lituokliai ir daug visko, iš ko kaliniai už grotų gali turėti naudos.

Keletas eksponatų – įspūdingi – originalaus dydžio arbaletas, daugybė šaltųjų ginklų. Net daug mačiusiems pareigūnams įspūdį palieka gesintuve sumontuotas naminukės aparatas.

Šiuolaikiniai kaliniai bene labiausiai brangina mobiliojo ryšio telefonus. Jiems tai – ne tik ryšys su laisve, bet ir … darbo priemonė. Alytiškiai ir kiti Lietuvos gyventojai žino istorijas „mama, patekau į bėdą“, todėl slėpti mobiliuosius telefonus nuo pareigūnų nuteistieji mėgina labai originaliose ir itin neįprastose vietose.

Naudotis televizoriais ir radijo imtuvais šių dienų kaliniai gali, tačiau interneto prieiga – draudžiama, tačiau tobulėjant technologijoms, nesnaudžia ir Alytaus pataisos namų gyventojai. Muziejuje jau išimtas ne vienas interneto modemas.

Kalinčiųjų išradingumui ribų nėra. Tiesa, kartais jie savo sugebėjimus panaudoja ir legaliai, o už tai yra pagiriami ne tik kameros draugų ar prižiūrėtojų, tačiau ir aukštesnio rango asmenų. Alytaus pataisos namų muziejų puošia rankų darbo šachmatai, įspūdingo dydžio laivas, piešiniais dekoruoti stalo žaidimai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų