Alytaus istorija susidraugavo su androidais

Alytaus istorija susidraugavo su androidais

Šešioliktojo amžiaus rūsiuose apsigyveno androidai! Alytuje viename seniausių pastatų, Jiezno g. 2, pristatyta dvidešimt pirmojo amžiaus technologija, kuri pagaliau pasikinkyta ir Dzūkijos sostinėje.

Į „Android“ operacinę sistemą naudojantį mobilųjį telefoną įsidiegę programėlę Alytaus kraštotyros muziejaus filiale I Alytuje ir kituose muziejaus skyriuose  nuo šiol matysime 2D, 3D, videovaizdus, teksto, garso medžiagą.

Kiekvienoje ekspozicijų Alytuje taip pat veikia planšetiniai kompiuteriai, kurie patenkins ir „iOS“ naudojančių įrenginių savininkus.

Istorikai naują technologiją vadina papildytosios realybės programėle, o tai – vienas pirmųjų mėginimų Lietuvos muziejininkystėje, pasiūlęs pamatyti, išgirsti ir perskaityti daugiau, nei esame įpratę gauti tradicinėse ekspozicijose.

Alytiškiai – Lietuvos muziejų mitų griovėjai. Tokių technologijų dėka siekiama išsklaidyti mitą, kad muziejus – tik senų daiktų vieta. „Kaip pokemonai, tik kūrybiškiau…“, – įdiegta papildytosios realybės funkcija džiaugėsi  humanitarinių mokslų daktaras Arūnas Puškorius. Jis patvirtino, kad tokios technologijos kol kas nepasiekė nė vieno Lietuvos muziejaus, išskyrus alytiškius istorikus ir jų lankytojus, kuriuos šalyje kurį laiką galėsime vadinti šiuolaikiškiausiais

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų