Alternatyva senjorų rezidencijai – profesionali pagalba į namus

Alternatyva senjorų rezidencijai – profesionali pagalba į namus

Panevėžio pakraštyje, Savitiškio gatvėje, jau šią vasarą ar vėliausiai rudens pabaigoje duris atvers senjorų rezidencija – privati moderni įstaiga, kurioje garbaus amžiaus žmonėms bus užtikrinama ori senatvė.

Erdvioje vietoje statomi pirmieji mieste tokio modelio senjorų namai jau prigiję Prancūzijoje, o pastarąjį dešimtmetį kyla ir Baltijos šalyse. Kol vyksta statybos, Panevėžį senjorų namams pasirinkusiai Prancūzijoje registruotai bendrovei „Senior Group“ atstovaujanti viešoji įstaiga „Senior Panevėžys“ jau dabar skuba į pagalbą panevėžiečiams senjorams ir siūlo jiems sveikatos priežiūros paslaugas tiesiai į namus. 

Užsisakius paslaugą į namus bus teikiama integrali pagalba savarankiškumo netekusiems žmonėms. „Senior Panevėžys“ komanda yra pasiruošusi sulaužyti stereotipą, kad kasdienybė garbiame amžiuje yra liūdna, monotoniška, lydima vienišumo jausmo ir įvairių negalavimų. Senjorams bus siūloma kitokia kasdienybė: pripildyta gerų emocijų, pagarbos, veiklos ir nuoširdaus tarpusavio ryšio su neabejingais profesionalais.
„Mūsų pagrindinis tikslas yra teikti paslaugas senjorams, pirmiausia tiems, kurie gyvena Panevėžyje. Šias paslaugas galės gauti senyvo amžiaus žmonės, dėl vienokių ar kitokių priežasčių netekę darbingumo, ir jų šeimos nariai“, – pasakoja „Senior Panevėžys“ vadovas Aleksas Varna. 

Paslaugos ir savaitgaliais

„Senior Panevėžys“ komandos siūloma pagalba į namus turi pranašumą prieš kitų panašių paslaugų teikėjų galimybes.  „Senior Panevėžys“ profesionalūs darbuotojai yra pasirengę savo klientams padėti bet kuriuo metu,
nepriklausomai nuo savaitės dienos ar valandos. Priežiūros paslaugos bus teikiamos ir darbo dienomis, ir savaitgaliais, ir šventinėmis dienomis. „Žmogaus negalima palikti likimo valiai ir teikti paslaugas tik darbo dienomis, todėl mes pasiruošę užtikrinti nepertraukiamą paslaugų teikimą. Mūsų tikslas – patenkinti visus klientų lūkesčius“, – pabrėžė A. Varna. Pagal socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu patvirtintą socialinių paslaugų katalogą už socialinę priežiūrą pagalbą į namus apmoka savivaldybė ir valstybė – ne daugiau kaip 10 valandų per savaitę arba 40 valandų per mėnesį, priklausomai nuo jo pajamų dydžio. Už papildomas valandas asmuo moka pats. Jeigu asmens mėnesio pajamos mažesnės nei 258 eurai paslaugos nemokamos. Asmuo, kurio mėnesio pajamos 258 eurai ir daugiau, tuomet klientas už paslaugas moka atitinkamai nuo 5 iki 20 procentų nuo visų mėnesio pajamų. Jeigu asmuo neturi gydytojo išvadų, kitų reikalingų dokumentų ir negali užsisakyti paslaugos per Savivaldybę, tuomet asmuo socialinės priežiūros paslaugų sutartį sudaro su VšĮ „Senior Panevėžys“ ir už gautas paslaugas susimoka pats.

Visais atvejais pagalbos laukiantiems senjorams ar jų šeimos nariams tereikia kreiptis į „Senior Panevėžys“ biurą, įsikūrusį J. Basanavičiaus g. 1-1c, Panevėžyje, ir  užpildyti prašymą. Prioritetas teikiamas mieste registruotiems asmenims, kurie turi gydytojų pateiktas išvadas apie paslaugos būtinybę.

 

Daugiau informacijos apie pagalbą į namus suteiks vyresnioji socialinių paslaugų specialistė  Justina Petrauskė, tel. 8 666 55116, el. p. justina.petrauske@seniorgroup.eu https://www.seniorgroup.eu/lt/

Komentarai

  • Tarp kitko, skirtumas tarp senjoro ir kaimo senio yra.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų