P. Židonio nuotr.

Algų sūpuoklėse – bankrotų vaiduokliai

Algų sūpuoklėse – bankrotų vaiduokliai

Vyriausybė pritarė, kad nuo kitų metų minimali alga kiltų iki 730 eurų. Smulkusis verslas Panevėžyje tokią žinią pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą.

Paskutiniais Statistikos departamento duomenimis, vidutinis atlyginimas Panevėžyje pirmą šių metų ketvirtį siekė 1355 eurus ant popieriaus, arba 874 eurus į rankas.

Tačiau pavarčius Užimtumo tarnybos darbo pasiūlymus, akivaizdu, jog kai kurie darbdaviai vis dar tikisi darbo jėgos rasti ir už minimalią algą, dabar siekiančią 642 eurus. Toks atlygis žadamas darbininkams prekybos, maisto gamybos, aptarnavimo sektoriuose.

Netrukus ir pastarųjų darbo vietų vadovams teks keisti savo požiūrį į darbuotoją. Vyriausybė išgirdo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasiūlymą 88 eurais, arba 13,7 proc., pakelti minimumą.

Šį projektą dar svarstys Trišalė taryba, o galutinis sprendimas laukia rudenį, kai Seimui bus teikiamas 2022 metų biudžeto projektas.

Trišalė taryba, į kurią, be Vyriausybės ir darbuotojų atstovų, taip pat įtraukti nariai iš darbdavių gretų, dėl MMA iki šiol nerado bendro sutarimo. Vieni jų mažiausią atlyginimą siūlė kelti net 108 eurais per mėnesį, kiti – tik 62 eurais.

Dalis verslo organizacijų atstovų netgi siūlė apskritai peržiūrėti minimalios algos apskaičiavimo formulę ir į ją įtraukti darbo našumo kriterijų.

Uždarys dvi parduotuves

„Mano verslui dar didesnė minimali alga tikrai atsilieps, ir itin skaudžiai. Teks uždaryti dvi parduotuves Aukštadvaryje ir Puodžiūnuose. Ten tik aš viena ir teprekiauju“, – neslepia įmonės „Šilažolė“ savininkė Vidutė Stasė Audickienė.

Ji rajone turi 14 maisto prekių parduotuvių. Joms dabar ieško dviejų pardavėjų, siūlydama 650 eurų mėnesio algą, neatskaičius mokesčių, bet su galimais priedais.

„Realiai tik dviejose parduotuvėse mano pardavėjos gauna minimalią algą. Daugiau negaliu mokėti tik Aukštadvaryje ir Puodžiūnuose, nes ten mūsų apyvarta siekia vos 200–300 eurų per dieną. Žiemą būna dar prasčiau. Paprasčiausiai neturiu iš ko ten mokėti pardavėjoms“, – pasakoja verslininkė.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 2 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • greiciau bankrutuotu tie verslynykai siulantys tik mma nes ju verslai nieko verti gal tada butu normalios algos nors vidutines

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų